Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Cyklistika

Uzdravený Bauer se vrací k tréninku, do závodů naskočí ještě před Vánoci

Praha – Běžecká lyžařská sezona už odstartovala, ovšem z pohledu české fanouška ji zatím provázejí starosti. Lukáše Bauera potrápila série zranění a dlouhodobé zdravotní problémy zabrzdily i Evu Vrabcovou Nývltovou. Bauer však nyní hlásí, že se vrací do plného tréninku. S nadějemi jeho Pioneer Investments Craft Team pak vzhlíží k prvnímu závodu Ski Classics La Sgambeda. Přímý přenos závodu z italského Livigna odvysílá ČT sport a náš web v neděli od 9:45.

Je nám líto, video expirovalo.
Bauer: Jsem v pořádku a od středy začínám s plným tréninkem

Bauer už během své dlouhé kariéry prožil lepší začátky přípravy. Trojnásobný olympijský medailista už si letos zlomil palec levé ruky a vzápětí poranil žebra. Teď už by však mělo být všechno zažehnáno. "Jsem rád, že po dvou špatných zprávách, kterými jsem na podzim zásoboval sportovní veřejnost, konečně mohu říct, že jsem v pořádku a od středy začínám s plným tréninkem," prohlásil ve Sportovních zprávách.

"Plánuji návrat 20. prosince do závodu Světového poháru v Toblachu. To by měl být dostatečný odstup od zdravotních problémů i čas na to dostatečně natrénovat. A co se týká laufů série Ski Classics, tím, že nebudu moct startovat na La Sgambedě a vinou kolize Jizerské padesátky s Tour de Ski, objevím se na startu Marcialongy," dodal Bauer. Tradiční italský závod se pojede 31. ledna.

Zdraví absolutní prioritou

Bauer se však potýkal nejen se svými zdravotními trablemi. Elitní členka jeho formace Eva Vrabcová Nývltová oznámila, že trpí poruchou příjmu potravy. Česká běžecká jednička přerušila sezonu a Bauerův tým se musí na úvodní dálkový běh letošní sezony připravovat bez ní.

"Evu čeká náročný boj, ale věříme, že to zvládne," uvedl Bauer. "Byť jsme sportovní tým, který chce dosahovat špičkových výsledků, jde nám hlavně o zdraví závodníků. Evě jsem psal a snažil jsem se jí říct, že svět se nehroutí. Pokud má takové vážné zdravotní problémy a chce je řešit, stojíme za ní. Zdraví je naprostá priorita," zdůraznil.

La Sgambeda v jarních podmínkách

Už v neděli startuje v italském Livignu La Sgambeda. Letos se pojede pošestadvacáté. Podobně jako Jizerská padesátka je otevřená nejen elitním závodníkům. Nejstaršímu přihlášenému běžci letošního ročníku je osmdesát jedna let. Vrásky nadělalo organizátorům počasí. V Livignu údajně nespadla ani vločka, a tak museli pořadatelé vytvořit šestikilometrový okruh pouze z umělého sněhu. To ovlivní i program. Bude se závodit ve vlnách – v 9:45 odstartují ženy, v 10:15 muži a v 11:30 pojedou hobby lyžaři. Všichni absolvují jen 24 kilometrů.

"Na startu se určitě objeví švédská závodnice Lina Korsgrenová, mezi muži Petr Novák, Ondřej Horyna, Jan Šrail a estonský závodník Algo Kärp," vyjmenoval Bauer nominaci svého týmu. Prozatím si český závodník žádné konkrétní cíle před sezonou Ski Classics neklade. "Zkrácení závodu a to, za jakých podmínek se pojede, kdy ta trať bude velmi úzká, ovlivní průběh závodu. Jakákoli kolize nebo zaváhání na startu se bude velmi těžko dohánět," nastínil.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy