Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Univerzitní hokejová liga: North Wings Ústí – Engineers Prague

Švédky ovládly po sprintu i desítku, mužům opět dominoval Klaebo

Ve finské Ruce se znovu radují švédské lyžařky. Zvítězila Ebba Anderssonová před krajankou Fridou Karlssonovou. Mimo bodovanou padesátku skončila Petra Nováková. Mužský závod jasně vyhrál Johannes Klaebo a po vítězství ve sprintu přidal svůj druhý triumf v sezoně. Čtyřiadvacátý dojel Michal Novák.

Je nám líto, video expirovalo.
Klasickou desítku na SP v Ruce vyhráli Klaebo a Anderssonová

Jediné české reprezentantce Petře Novákové se závod s intervalovým startem nevydařil, obsadila 52. místo a nedosáhla tak na body navzdory tomu, že od nového ročníku boduje 50 místo dosavadních 30 nejrychlejších.

"Moje pocity jsou smíšené. Takticky jsem závod odstartovala dobře, nepřehnala jsem tempo. Celý závod jsem jela konstantně, s tím, že je pro mě vždy nejhorší šestý sedmý kilometr, kdy cítím, že mi docházejí síly. To se opět potvrdilo," uvedla Nováková, která si naopak lyže pochvalovala. "Pro mě bude super, když pojedu na bodech v původním konceptu svěťáku. To znamená do top 30. Když tam budu, půjde pro mě o dobrý výsledek," doplnila Nováková.

Pětadvacetiletá Anderssonová zvítězila po těsném souboji s krajankou Fridou Karlssonovou, kterou po přetahované na mezičasech porazila o 5,7 sekundy. Připsala si tak už 29. stupeň vítězů ve Světovém poháru, ale teprve druhou výhru. Třetí skončila Němka Katharina Hennigová.

Čtvrtá byla Anne Kjersti Kalvaaová jako nejlepší z Norek, které už závodí bez své dlouholeté jedničky Therese Johaugové, jež po olympijské sezoně ukončila kariéru.

Do závodu nenastoupila Tereza Beranová, která se v pátek blýskla sedmým místem ve sprintu. Specialistka na distanční závody Nováková v sezonním debutu ztratila na vítězku téměř tři minuty a k bodům jí chybělo 14 sekund.

Úřadující vítěz SP Klaebo ve Finsku navázal na vítězství z klasického sprintu. Stejně jako v pátek doprovodili pětinásobného olympijského šampiona na stupně vítězů krajané, které porazil s velkým náskokem. Druhý byl s odstupem 20,5 sekundy Paal Golberg, třetí Martin Löwström Nyenget.

Šestnáctý muž ze sprintu Novák na Klaeba ztratil 1:18,4 minuty a nebyl spokojený. "Řekl bych, že to je průměr nebo podprůměr," řekl Novák v nahrávce pro média. "Dnes jsme asi neměli nejrychlejší lyže. Ztrácel jsem hodně ve sjezdu a při jízdě po rovině. To k tomu patří. Budeme doufat, že přijde více šťastných dní než těch špatných. Na zítra je tam určitě slušná pozice. Bude to pěkný závod a bude o co jet," doplnil Novák. Adam Fellner získal bod za 50. místo, Luděk Šeller obsadil 76. pozici. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články