V šachu

Sprinty v Pchjongčchangu vyhráli Retivych a Lampičová, elita závod vynechala

Pchjongčchang - Rus Gleb Retivych a Slovinka Anamarija Lampičová vyhráli sprinty klasickou technikou v běhu na lyžích na olympijských tratích v Pchjongčchangu a poprvé v kariéře dosáhli ve Světovém poháru na stupně vítězů. Pětadvacetiletý Retivych byl v SP dosud nejlépe pátý, maximem o čtyři roky mladší Lampičové byla sedmá příčka. Čeští reprezentanti v Koreji nestartovali.

Retivych ve finiši o tři desetiny porazil Nora Sondreho Turvolla Fossliho, třetí skončil další Rus Andrej Parfenov. Lampičová zvítězila o více než sekundu a půl před Norkou Silje Öyre Slindovou, bronz získala Američanka Ida Sargentová.

V čele průběžného pořadí se dál s náskokem drží Norové Martin Johnsrud Sundby a Heidi Wengová, kteří stejně jako drtivá většina závodníků ze světové špičky závod vynechali.

Závody SP v běhu na lyžích v Pchjongčchangu - sprint klasicky:

Muži:

1. Retivych (Rus.), 2. Fossli (Nor.), 3. Parfenov (Rus.), 4. Valjas (Kan.), 5. Panžinskij (Rus.), 6. Newell (USA).

Průběžné pořadí SP (po 22 z 32 závodů): 1. Sundby (Nor.) 1348, 2. Usťugov (Rus.) 1004, 3. Heikkinen (Fin.) 792, 4. Harvey (Kan.) 712, 5. Hellner (Švéd.) 648, 6. Cologna (Švýc.) 620, ...75. Jakš 44, 131. Bartoň 4, 137. Bauer (oba ČR) 2.

Ženy:

1. Lampičová (Slovin.), 2. Slindová (Nor.), 3. Sargentová (USA), 4. Kowalczyková (Pol.), 5. Žambalovová (Rus.), 6. Višnarová (Slovin.).

Průběžné pořadí SP (po 22 z 32 závodů): 1. Wengová (Nor.) 1531, 2. Pärmäkoskiová (Fin.) 1215, 3. Östbergová (Nor.) 1199, 4. Nilssonová (Švéd.) 1009, 5. Digginsová (USA) 782, 6. Björgenová (Nor.) 679.