VK Lvi Praha - VK Trox Příbram

Sprinty v centru Drážďan ovládli Pellegrino a Falková

Sprint Světového poháru v běhu na lyžích v Drážďanech vyhráli Ital Federico Pellegrino a Švédka Hanna Falková. Čeští reprezentanti na městském okruhu na břehu Labe nestartovali.

Federico Pellegrino
zdroj: Reuters

Mistr světa ve sprintu Pellegrino ve finále předčil o dvě desetiny sekundy Nora Johannese Hösflota Klaeba, který dominoval úvodní části sezony a až do Tour de Ski vévodil Světovému poháru. Po absenci na Tour se vrátil do seriálu a vyhrál úvodní dvě vyřazovací jízdy. Ve finále však doplatil na přepálený začátek a v závěru neodolal nástupu Pellegrina, který si doběhl pro jubilejní desáté individuální pohárové vítězství. Sedmadvacetiletý Ital se ho dočkal po téměř roce.

Výrazně déle čekala na další triumf ve Světovém poháru Falková. Osmadvacetiletá Švédka vyhrála po osmi letech a připsala si třetí prvenství v kariéře. Při neúčasti řady elitních závodnic byla nejrychlejší už v kvalifikaci. V semifinále měla namále, když postoupila až jako poslední časem, ale závěrečný běh ovládla. V cíli byla o dvě desetiny před krajankou Majou Dahlqvistovou.

Výsledky sprintu v Drážďanech

Muži: 1. Pellegrino (It.) 1:52,8, 2. Klaebo (Nor.) -0,2, 3. Chavanat -1,00, 4. Jouve (oba Fr.) -1,2, 5. Jönsson (Švéd.) -2,4, E. Northug (Nor.) -12,0.

Průběžné pořadí SP (po 18 z 30 závodů): 1. Sundby (Nor.) 875, 2. Klaebo 832, 3. D. Cologna (Švýc.) 807, 4. Harvey (Kan.) 780, 5. Bolšunov (Rus.) 710, 6. Holund (Nor.) 638, ...37. Jakš 100, 119. M. Novák 2, 121. Knop (všichni ČR) 1.

Ženy: 1. Falková 2:11,0, 2. Dahlqvistová (obě Švéd.) -0,2, 3. Caldwellová (USA) -0,3, 4. Van der Graaffová (Švýc.) -0,6, 5. Dyviková -0,7, 6. Nilssonová (obě Švéd.) -7,6.

Průběžné pořadí SP (po 18 z 30 závodů): 1. Wengová 1154, 2. Östbergová (obě Nor.) 1087, 3. Digginsová (USA) 776, 4. Pärmäkoskiová (Fin.) 713, 5. Stadloberová (Rak.) 637, 6. Kallaová (Švéd.) 610, ...22. Nováková 185, 87. Beroušková (obě ČR) 7.