Sokolský zpravodaj

Sprinty běžců v Soči vyhráli Northug a Randallová

Soči (Rusko) - Sprinterské závody Světového poháru volnou technikou v běhu na lyžích v Soči vyhráli Nor Petter Northug a Američanka Kikkan Randallová. Čeští reprezentanti v ruském středisku, které příští rok přivítá zimní olympiádu, nestartovali.

Nor Petter Northug
zdroj: ISIFA

Northug ve finále porazil i Daria Colognu a připsal si druhý triumf v sezoně. Švýcarskému závodníkovi však druhá příčka stačila k tomu, aby se posunul do čela průběžného pořadí seriálu. Z čela sesadil absentujícího Alexandera Legkova z Ruska, před kterým teď vede o 33 bodů.

Northugovi se povedlo vyhrát sprint SP po více než třech letech. "Bylo to náročné, ale mám rád pomalý sníh. Doufám, že bude sněžit zítra i příští rok," řekl směrem k olympijským hrám čtyřnásobný medailista z Vancouveru. "Zdejší tratě mi sedí," komentoval podmínky v Soči.

Za Randallovou doběhla ve finále druhá Aurore Jeanová z Francie a dočkala se nejlepšího výsledku v kariéře. Nedařilo se naopak vedoucí ženě SP Polce Justyně Kowalczykové, která skončila až na 43. příčce a nebodovala. Na první pozici má však přesto velký náskok, druhá Therese Johaugová na ni ztrácí 425 bodů. Třetí Randallová zaostává o 498 bodů.

Americká vicemistryně světa z Liberce 2009 ovládla třetí sprint v sezoně, přestože se necítila dobře. "Něco na mě lezlo a byla jsem ráda, že jsem se postavila na lyže. Trať je podobná jako ve Vancouveru, s dlouhou cílovou rovinou před tribunami. Myslím, že za rok se tu odehraje spoustu dramat," řekla Randallová.

Výsledky

Muži: 1. Northug (Nor.) 3:55,6, 2. Cologna (Švýc.) -0,5, 3. Hofer (It.) -0,8, 4. Usťugov -1,2, 5. Krjukov -6,9, 6. Peťuchov (všichni Rus.) -13,5.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 31 závodů): 1. Cologna 898 b., 2. Legkov (Rus.) 865, 3. Northug 859, 4. Vylegžanin (Rus.) 706, 5. Poltoranin (Kaz.) 653, 6. Hellner (Švéd.) 559, ...9. Bauer 399, 51. Jakš 72, 60. Razým 59, 91. Magál 24, 118. Kožíšek (všichni ČR) 11.

Ženy: 1. Randallová (USA) 2:44,0, 2. Jeanová (Fr.) -0,5, 3. Brunová-Lieová -0,6, 4. Jacobsenová (obě Nor.) -0,9, 5. Laukkanenová (Fin.) -3,2, 6. Sargentová (USA) -3,9.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 31 závodů): 1. Kowalczyková (Pol.) 1372, 2. Johaugová (Nor.) 947, 3. Randallová 874, 4. Steiraová (Nor.) 742, 5. Kyllönenová (Fin.) 681, 6. Wengová (Nor.) 628, ...62. Vrabcová-Nývltová (ČR) 40.