Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Prague Poker Festival

Sprint týmů volnou technikou v Lahti ovládli Norové a Švédky, Češky doběhly osmé

Ve finském Lahti vrcholí Světový pohár v běžeckém lyžování. Třídenní program začal sprintem ženských i mužských týmů volnou technikou, v němž kralovali Norové Johannes Hosflot Klaebo s Erikem Valnesem a Švédky Emma Ribomová s Jonnou Sundlingovou. Kateřina Janatová s Kateřinou Razýmovou dorazily do cíle na osmém místě, Michal Novák s Adamem Fellnerem na jedenácté pozici.

Specialistka na delší tratě Razýmová s Janatovou dojely po devíti kilometrech do cíle 22 sekund za úřadujícími světovými šampionkami ze Švédska. Janatová v této sezoně absolvovala všechny tři týmové sprinty - v lednu na SP v Livignu byla pátá s Petrou Novákovou a před měsícem na MS skončila s Adélou Novákovou sedmá.

Šance českých mužů na kvalitní výsledek zhatila hned v úvodu kolize, v níž se ocitl Novák společně s členy druhé švédské a italské štafety. V cíli měl Novák, který bude o víkendu v individuálních závodech hájit průběžné deváté místo ve SP, odstup téměř 35 vteřin.

Ve finiši přespurtoval již jistý vítěz seriálu Klaebo italského soupeře Federica Pellegrina a slavil výhru společně s Valnesem. Před měsícem triumfoval hvězdný Nor s Paalem Golbergem na MS v Planici, kde byl Novák s Luďkem Šellerem devátý.

O víkendu sezonu Světového poháru zakončí individuální sprinty a závody na 20 km s hromadným startem klasickou technikou.

SP v běhu na lyžích v Lahti - sprint dvojic:

Muži: 1. Valnes, Klaebo (Nor.) 16:28,29, 2. De Fabiani, Pellegrino (It.) -0,68, 3. Amundsen, Skar (Nor.) -2,67, 4. Grate, Anger (Švéd.) -2,94, 5. Chappaz, Jouve (Fr.) -7,44, 6. Sossau, Stölben (Něm.) -7,74, ...11. Fellner, Novák (ČR) -34,98.

Ženy: 1. Ribomová, Sundlingová (Švéd.) 18:47,78, 2. Myhreová, Kalvaaová (Nor.) -4,57, 3. Gimmlerová, Rydzeková (Něm.) -5,12, 4. Joensuuová, Kaharaová (Fin.) -5,41, 5. Finková, Krehlová (Něm.) -5,46, 6. Anderssonová, Ilarová (Švéd.) -10,39, ...8. Razýmová, Janatová (ČR) -22,00.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články