Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Bulharsko

Smutná má další triumf ve Ski Classics, tentokrát si podmanila La Diagonelu

Běžkyně na lyžích Kateřina Smutná triumfovala v dalším závodě Ski Classics. Ve švýcarském Svatém Mořici odrazila závěrečný nápor Kari Vikhagenové Gjeitnesové a zvítězila o dvě sekundy. V mužském závodě se radoval Andreas Nygaard, který měl lepší finiš než Tord A. Gjerdalen a Oskar Kardin. Nejlepším z Čechů byl Stanislav Řezáč na osmnáctém místě.

Kateřina Smutná
zdroj: ČTK

Závod mužů vyhrál Nor Andreas Nygaard před krajanem Tordem Aslem Gjerdalenem. Z českých mužů si vedl nejlépe pětačtyřicetiletý Stanislav Řezáč, který doběhl na 18. místě dvě minuty za vítězem.

Smutná v závěrečném půlkilometru setřásla svou velkou soupeřku a vedoucí ženu celkového hodnocení Švédku Brittu Johanssonovou Norgrenovou. Ve finiši v ulicích městečka Tuoz pak za sebou nechala i Norku Kari Gjeitnesovou.

"Jsem ohromně šťastná, povedlo se mi vyhrát po dvou letech. Měla jsem super rychlé lyže," pochvalovala si Smutná. V náročném finiši soupaž v závěrečném stoupání uhájila první místo před Gjeitnesovou o dvě sekundy. "Byla jsem už hodně unavená, ještě včera mě bolelo v krku, přesto to vyšlo," uvedla česká lyžařka.

V předvečer závodu dokonce zvažovala, jestli poběží. "Měla jsem vyšší tepy, bolely mě svaly a necítila jsem se vůbec dobře," přiznala. Na vítězství ve Ski Classics čekala od předloňského dubna, kdy ovládla závod ve finském Levi.

Je nám líto, video expirovalo.
Smutná opanovala La Diagonelu

Soupeřkám nastoupila už 3,5 kilometru před cílem, ale Švédka s Norkou ji znovu dostihly. Vyšel jí až další útok. "Britta jela pomalu, tak jsem si říkala, že to zkusím, protože není co ztratit. Věděla jsem, že do třetího místa už budu. Riskla jsem to, zkusila nastoupit a vyšlo to až do cíle. Jsem maximálně spokojená, je to můj nejlepší závod za poslední dva roky," prohlásila členka týmu eD system Bauer.

Jeho šéf Lukáš Bauer měl z jejího výkonu velkou radost. "Katka tady zopakovala vítězství po dvou letech a po hodně dlouhé době někdo porazil Brittu Norgrenovou, takže se to všechno sečetlo. Vítězství je bomba, zvlášť když se Katka necítila před závodem úplně fit," uvedl medailista z olympijských her a mistrovství světa.

Je nám líto, video expirovalo.
Smutná si skvělým finišem zajistila prvenství na La Diagonele

Výsledky závodu Ski Classics v běhu na lyžích La Diagonela:

La Diagonela, závod Ski Classics v dálkovém běhu na lyžích (65 km klasicky):

Muži: 1. Nygaard 2:54:50,0, 2. Gjerdalen (oba Nor./Ragde Eiendom) -0,5, 3. Kardin (Švéd./Ragde Eiendom) -1,9, ...18. Řezáč (ČR/Slavia Pojišťovna) -2:02,1, 22. Šrail (ČR/eD system Bauer) -3:12,5, 23. Pliska (ČR/Silvini Madshus) -3:25,7.

Průběžné pořadí: 1. Eliassen (Nor./BN Bank) 445 b., 2. Nygaard 409, 3. Gjerdalen 380, ...26. Řezáč 135, 29. Pliska 116, 33. Šrail 113, 37. P. Novák 108, 50. Štoček (oba ČR/Vltava Fund) 81.

Ženy: 1. Smutná (ČR/eD system Bauer) 3:28:22,2, 2. Gjeitnesová -2,2, 3. Johanssonová Norgrenová (Švéd./Lager 157) -14,8, ...8. Boudíková (ČR/Vltava Fund) -13:20,8, 18. Klementová (ČR/Vltava Fund) -34:57,2.

Průběžné pořadí: 1. Johanssonová Norgrenová 500, 2. Smutná a Slindová (Nor./Koteng) obě 435, ...9. Boudíková 221, 15. Klementová 170, 32. Schützová (ČR/Vltava Fund) 93.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy