Skikrosařka Kučerová postoupila na MS z kvalifikace

Jen Nikol Kučerová uspěla v kvalifikaci skikrosu a postoupila do sobotního závodu mistrovství světa v Bakuriani. Druhá česká reprezentantka Diana Cholenská ani Daniel Paulus mezi muži na postup do vyřazovacích jízd nedosáhli. V kvalifikaci snowboardistů ve slope stylu neuspěli Jakub Hroneš ani Kristián Salač.

V kvalifikaci skikrosařek zajela Kučerová 15. čas a těsně se dostala do postupové šestnáctky. Dosud v této sezoně v závodech Světového poháru prošla z kvalifikace jen jednou v polovině ledna v Idre Fjällu ve Švédsku, kde skončila jedenáctá. Cholenská dnes obsadila předposlední 20. místo, Paulus byl mezi 40 startujícími třiatřicátý.

V úvodním kole vyřazovacích bojů nastoupí Kučerová do poslední rozjížďky, v níž se o postup do semifinále utká mimo jiné se suverénkou této sezony Sandrou Näslundovou. Švédka v devíti závodech aktuálního ročníku ještě neprohrála a zajistila si s předstihem křišťálový glóbus. Celkem její pohárová neporazitelnost trvá už rekordních 17 závodů.