EP Benátky nad Jizerou

Schützová vyhrála Světový pohár na kolečkových lyžích, na MS jí ale medaile utekla

Sandra Schützová s přehledem vyhrála Světový pohár na kolečkových lyžích. Po 13 závodech, do nichž se počítalo i v neděli skončené mistrovství světa ve Val di Fiemme, nasbírala 775 bodů a nechala za sebou Slovenku Alenu Procházkovou (698) i Švédku Linn Sömskarovou (580). Na medaili z MS však Schützová nedosáhla, po 13 kilometrech klasicky s výjezdem na slavnou horu Alpe Cermis skončila opět čtvrtá.

Devětadvacetiletá běžkyně z Jilemnice během letního SP vybojovala sedm medailí. Na MS skončila těsně pod stupni vítězů v úvodní desítce volnou technikou, poté byla ve sprintu šestá. Dnešní závod s hromadným startem opět ovládla Sömskarová před dvojicí Rusek Natalja Něprjajevová, Marija Istominová.

Schützová měla k medaili daleko, ztratila na ni zhruba minutu a půl.

Tomáš Kalivoda zakončil MS 13. místem, zlato bral Rus Alexej Červotkin. Pohárové hodnocení vyhrál Ital Matteo Tanel.