Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Řezáč doběhl třetí v klasice v rámci La Sgambedy

Livigno (Itálie) - Český Král bílé stopy Stanislav Řezáč zahájil sezonu dálkových běhů na lyžích třetím místem. V Livignu se vydal na trať 21 km klasické La Sgambedy a ve finiši prohrál jen s vítězným Danielem Richardssonem, členem zlaté švédské olympijské štafety z Vancouveru 2010, a Finem Samim Jauhojärvim. "Docela to šlo, pocity mám dobré. Ještě nejsem v top formě, ale držel jsem krok a měl dobrý závěr," řekl člen rakouského týmu Skinfit Racing.

Stanislav Řezáč
zdroj: TONO agency

V horském údolí podél řeky Spol, kterému se říká i "malý Tibet", během závodu chumelilo. "Dlouho se držela velká skupina, asi šestnáct lidí, trhalo se to až úplně na konci," popsal průběh závodu Řezáč. Vpředu mírně poodjeli Richardsson s Jauhojärvim, který jel jako jediný na namazaných lyžích. Ostatní sázeli na soupaž.

Řezáč na vedoucí duo ztrácel už čtyřicet metrů, ale dotahoval se. Ve finiši pak předstihl svého loňského parťáka Petra Nováka, nyní závodícího v barvách nového týmu Atlas. Ještě osmý byl v hlavním poli Jiří Ročárek z Fischer Subaru teamu. Mezi ženami vyhrála Emma Wikenová ze Švédska, čtvrtá byla česká lyžařka Martina Štursová.

Maratonský seriál začne v neděli La Sgambedou v Livignu na 42 km volně. Tam má velké ambice další z Čechů z rakouského týmu Martin Koukal. "Já nejedu. Odpočívám a soustředím se na klasické závody," vysvětlil Řezáč, jehož dalším závodem bude lednová Jizerská padesátka, což bude jeho první vrchol zimy.

Je nám líto, video expirovalo.
Reakce Stanislava Řezáče po La Sgambedě
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy