Reistadlopet opanovali Gjerdalen a Išidaová, Smutná skončila čtvrtá

Seriál dálkových běhů v klasickém lyžování Visma Ski Classics pokračoval předposledním závodem – norským Reistadlopetem. Na trati dlouhé 50 km ze Setermönu do Bardufossu triumfoval domácí Tord Asle Gjerdalen, mezi ženami byla nejrychlejší Japonka Masako Išidaová. Kateřina Smutná se tentokrát nevešla na stupně vítězů a doběhla až čtvrtá.

Závěr dálkového běhu Reistadlopet v rámci Ski Classics

"Už před startem mi bylo jasné, že první a druhé místo je obsazené Išidaovou a Kowalczykovou a že se bude bojovat o třetí příčku. Mně na začátku čelo odjelo, pak jsem se srovnala a věděla, že budu bojovat o čtvrté místo, což se mi nakonec povedlo," uvedla Smutná.

Závod mužů o více než minutu a půl vyhrál Nor Tord Asle Gjerdalen, nejlepší Čech Petr Novák dojel třicátý a Lukáš Bauer o čtyři místa za ním.

Před posledním závodem, který se poběží ve Finsku z Ylläs do Levi na trati dlouhé 70 km, má v ženském pořadí Britta Johanssonová Norgrenová prakticky nedostižný náskok 170 bodů před Smutnou. Mezi muži si Gjerdalen vylepšil vedoucí pozici před Andreasem Nygaardem, před kterým vede o 162 bodů.

Reistadlopet, závod Ski Classics v dálkovém běhu na lyžích v Norsku (50 km):

Muži: 1. Gjerdalen (Nor./Santander) 2:10:58,8, 2. Jespersen (Nor./Koteng) -1:33,7, 3. A. Aukland (Nor./Santander) -2:06,1, ...30. P. Novák (ČR/Vltava Fund Craft) -12:10,9, 34. Bauer -13:03,4, 36. Fellner (oba ČR/Bauer Ski) -14:12,3.

Průběžné pořadí: 1. Gjerdalen 1450 b., 2. Nygaard (Nor./Santander) 1288, 3. Pedersen (Nor./BN Bank) 1111, ...22. Řezáč (ČR/Silvini Madshus) 398, 38. P. Novák 227, 41. Ročárek (ČR/Vltava Fund Craft) 219, 42. Pliska (ČR/Silvini Madshus) 212, 46. Šrail (ČR/Bauer Ski) 189.

Ženy: 1. Išidaová (Jap./Koteng) 2:31:55,7, 2. Kowalczyková (Pol./Trentino Robinson Trainer) -11,5, 3. Slindová (Nor./Koteng) -2:13,1, 4. Smutná (ČR/Bauer Ski) -8:58,1.

Průběžné pořadí: 1. Johanssonová Norgrenová (Švéd./Lager 157) 1605, 2. Smutná 1435, 3. Korsgrenová (Švéd./Aare) 1221, ...19. Bícová (ČR/Vltava Fund Craft) 270, 20. Kocumová 245, 22. Zelenková (obě ČR/Silvini Madshus) 187.