Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Razýmová pokračuje v excelentním vstupu do sezony. V Davosu doběhla sedmá, Nováková dvanáctá

Potřetí v sezoně se Kateřina Razýmová umístila mezi elitní desítkou v závodu Světového poháru. Na desetikilometrové trati volnou technikou v Davosu nestačila pouze na šest soupeřek a skončila sedmá. V "top 10" se dlouho držela i Petra Nováková, která nakonec obsadila dvanácté místo. Po sobotním sprintu bodoval ve Švýcarsku podruhé i Michal Novák, který v závodě na 15 km volně skončil na 18. místě.

Kateřina Razýmová
zdroj: ZUMA autor: Carl Sandin

Závod žen počtvrté v sezoně vyhrála suverénka Therese Johaugová a upevnila si vedení v průběžném pořadí seriálu. Jednatřicetiletá Norka vyhrála jasně o půl minuty před krajankou Heidi Wengovou. Třetí místo vybojovala Američanka Jessica Digginsová.

Mezi muži s přehledem triumfoval Nor Simen Hegstad Krüger. Na mezičasech kraloval od pátého kilometru a druhého Sergeje Usťugova z Ruska porazil o 19 sekund. O další sekundu zpět doběhl třetí Švýcar Dario Cologna. Novák na Krügera ztratil 1:06,7 minuty. Petr Knop obsadil 53. místo, Adam Fellner doběhl o tři příčky za ním. Za vítězem zaostali o více než dvě a půl minuty.

Je nám líto, video expirovalo.
Na SP v Davosu doběhla Razýmová 7. a Nováková 12., vyhrála Johaugová

Razýmová v Davosu navázala na výsledky ze zahajovacího dílu SP ve finské Ruce, kde doběhla pátá na klasické desítce a devátá ve stíhačce. "Jsem ráda, že jsem si potvrdila, že se v desítce můžu pohybovat. Už tradičně jsem měla skvělé lyže a chtěla bych poděkovat servisu," řekla Razýmová.

Vyzdvihla podporu českých fanoušků u trati. "Dřív jsem měla pocit, že mi to nijak nepomáhalo, ale teď jsem byla šťastná za každého, kdo fandil. Bylo tu docela dost lidí z Čech a bylo super je slyšet," pochvalovala si čtrnáctá žena SP.

Na prvním mezičasu na metě 2,2 km byla čtvrtá. "Ze začátku mi přitom přišlo, že musím jet úplně pomalu, proto mě pak překvapilo, že se zase pohybuji na předních příčkách, což mi dodalo spoustu sil do dalších metrů." 

Od třetího kilometru se usadila na sedmé příčce. "Někde na vršku prvního kola jsem se chytla Rakušanky, která startovala přede mnou. Pomohla mi ve sjezdu a při vjezdu do dalšího kola. Kolem sedmého kilometru jsem měla trošku krizičku, ale pak jsem se zase rozjela a poslední dva kilometry se snažila finišovat, co mi síly stačily," dodala Razýmová.

Výborně jela také Nováková a na mezičasu na 7,2 kilometru se dokonce dostala o pět sekund před Razýmovou. Na osmém kilometru jely Češky prakticky stejně, Razýmová byla o půl vteřiny rychlejší, ale v závěru Nováková tempo neudržela. I tak je pro ni dvanácté místo nejlepší výsledek v SP skoro po dvou letech.

"Bohužel jsem ztratila ve sjezdu v posledním kole, ale je to pořád skvělý výsledek. Hlavně jsem ráda, že jsem na lyžích srovnaná a v kopci se dokážu držet s těmi nejlepšími. Držím si svou jízdu, jsem klidná a nikam se neženu. Pak z toho vyleze skvělý výsledek," hodnotila Nováková, která dojela v sobotním sprintu čtrnáctá.

Závody SP v běhu na lyžích v Davosu (Švýcarsko):

Ženy - 10 km volně: 1. Johaugová 25:02,7, 2. H. Wengová (obě Nor.) -30,6, 3. Digginsová (USA) -36,4, 4. Stadloberová (Rak.) -48,9, 5. Pärmäkoskiová -53,6, 6. Niskanenová (obě Fin.) -1:01,0, 7. Razýmová (ČR) -1:13,9, 8. Smedaasová (Nor.) -1:16,6, 9. Maubetová Bjornsenová (USA) -1:17,5, 10. Kallaová (Švéd.) -1:19,2, ...12. Nováková 1:23,7, 43. Janatová -2:27,3, 58. Schützová -2:56,8, 62. Hynčicová (všechny ČR) -3:36,3.

Průběžné pořadí SP (po 7 z 38 závodů): 1. Johaugová 541, 2. H. Wengová 396, 3. Digginsová 345, 4. Maubetová Bjornsenová 280, 5. Pärmäkoskiová 276, 6. Jacobsenová (Nor.) 272, ...14. Razýmová 153, 27. Nováková 56, 61. Janatová 8.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy