VK Lvi Praha - VK Trox Příbram

Pechoušek a Beranová si zajeli maxima ve Světovém poháru. Mezi muži kraloval Chanavat

Ve sprintu volnou technikou si běžec na lyžích Jan Pechoušek dojel pro maximum ve Světovém poháru. V Drážďanech skončil devatenáctý. Nejlepší výsledek si dvacátou příčkou zapsala na břehu Labe i Tereza Beranová. Příčku za ní skončila další Češka Kateřina Janatová.

Při neúčasti většiny hvězd nedávno skončené náročné Tour de Ski si pro druhé vítězství v sezoně dojeli Francouz Lucas Chanavat a Švédka Linn Svahnová.

Všichni tři čeští reprezentanti vypadli ve čtvrtfinálových rozjížďkách. V kvalifikaci se nejvíce dařilo Janatové, která prošla do závodu osmým časem a uspěla v kvalifikaci sprinterského závodu SP popáté za sebou. Dvaadvacetiletá Janatová byla jedinou Češkou, jež dokončila Tour.

Petra Hynčicová ani Zuzana Holíková se mezi nejlepší třicítku do závodu nedostaly. Mezi muži utekl postup z kvalifikace Luďku Šellerovi těsně o jedno místo, neuspěl ani Ondřej Černý.

V neděli se v Drážďanech pojede týmový sprint, příští víkend jsou na programu závody v Novém Městě na Moravě.

SP v běhu na lyžích pokračoval v Drážďanech

SP v běhu na lyžích - sprint volnou technikou:

Muži: 1. Chanavat (Fr.) 2:14,81, 2. Skar (Nor.) -0,61, 3. Häggström (Švéd.) -0,96, 4. Aune (Nor.) -1,04, 5. Jay (Fr.) -1,24, 6. Taugboel (Nor.) -1,68, ...19. Pechoušek, v kvalifikaci 31. Šeller, 44. Černý (všichni ČR).

Průběžné pořadí SP (po 17 z 38 závodů): 1. Bolšunov (Rus.) 1081 b., 2. Klaebo (Nor.) 1006, 3. Usťugov (Rus.) 845, 4. Niskanen (Fin.) 593, 5. Röthe 581, 6. Golberg (oba Nor.) 502, ...61. Novák 34, 79. Pechoušek 21, 109. Černý 5, 111. Knop, 114. Fellner (všichni ČR) všichni 5.

Ženy: 1. Svahnová (Švéd.) 2:31,50, 2. Lampičová (Slovin.) -0,21, 3. Dahlqvistová (Švéd.) -0,26, 4. Caldwellová (USA) -0,38, 5. Sömskarová (Švéd.) -1,01, 6. Van der Graaffová (Švýc.) -1,72, ...20. Beranová, 21. Janatová, v kvalifikaci 38. Hynčicová, 39. Holíková (všechny ČR).

Průběžné pořadí SP (po 17 z 38 závodů): 1. Johaugová 1209, 2. H. Wengová (obě Nor.) 842, 3. Něprjajevová (Rus.) 779, 4. Jacobsenová (Nor.) 699, 5. Digginsová 644, 6. Maubetová Bjornsenová (obě USA) 606, ...28. Razýmová 158, 43. Janatová 74, 44. Nováková 67, 75. Beranová (všechny ČR) 15.