Následuje
Paralympijský magazín

Novák kraluje domácímu běžeckému lyžování, vyhrál i klasickou desítku

Michal Novák po páteční výhře ve sprintu potvrdil, že je současným českým lídrem. V Novém Městě na Moravě získal titul mistra republiky také v běhu na lyžích na 10 km klasickou technikou. V závodu žen na 5 km zvítězila Petra Hynčicová z Dukly Liberec s náskokem pouhých dvou desetin sekundy před Kateřinou Razýmovou z Plzně.

Michal Novák
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

"Navzdory únavě jsem s výsledkem spokojený. Snažil jsem se držet rovnoměrné tempo, což se mi podařilo," uvedl dvaadvacetiletý Novák, který byl na 3,3 km dlouhém okruhu na všech mezičasech nejrychlejší.

Krok s ním držel pouze obhájce titul Miroslav Rypl, jenž měl v cíli ztrátu 23 sekund. S touto dvojicí byl v kontaktu více než polovinu závodu ještě Petr Knop, který ale v posledním okruhu odpadl a skončil až osmý.

Mnohem dramatičtější byl závod žen. V polovině vedla Petra Nováková s náskokem tří sekund před Hynčicovou a Razýmovou, v druhém kole ale Nováková polevila a klesla na třetí místo se ztrátou 12 vteřin na vítěznou Hynčicovou.

"Zlepšení výkonnosti jsem cítila už v pátečním sprintu, kde jsem skončila druhá. Dnešní závod byl hodně vyrovnaný. Proto jsem ráda, že se mi podařilo ve druhém kole udržet těsný náskok. Titul pro mě znamená povzbuzení do dalších závodů," řekla Hynčicová.

V neděli jsou ve Vysočina Aréně na programu závody žen na 10 km a mužů na 15 km volnou technikou s hromadnými starty.

Výsledky mistrovství ČR v běhu na lyžích

Závody klasickou technikou s intervalovým startem:

Muži a junioři (10 km): 1. Novák 25:47,6, 2. Rypl -22,6, 3. Bešťák (všichni Dukla Liberec) -26,7, 4. Fellner (Fenix Jeseník) -57,1, 5. Kalivoda (Šumava Vimperk) -1:00,0, 6. Šeller (Dukla Liberec) -1:08,2.

Ženy a juniorky (5 km): 1. Hynčicová (Dukla Liberec) 12:56,0, 2. Razýmová (SC Plzeň) -0,2, 3. Nováková (Slovan Karlovy Vary) -11,8, 4. Sixtová (SG Jablonec) -29,5, 5. Schützová (Ski Jilemnice) -50,3, 6. Holíková (SKI Skuhrov nad Bělou) -58,9.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy