Následuje
Panorama

Není to tak, že o Smutnou v rámci olympiády nestojíme, zní ze svazu

Vedení běžeckého úseku lyžařského svazu odmítá, že by nemělo zájem o start Kateřiny Smutné na únorové olympiádě v Pchjongčchangu. Úsek v tiskové zprávě uvedl, že Smutné nabídl možnost zúčastnit se reprezentačních kempů během přípravy a seznámil ji s podmínkami nominace na olympiádu.

Kateřina Smutná
zdroj: REUTERS autor: Kai Pfaffenbach

"Rozhodně to není tak, že o Katku v rámci olympijských her nestojíme. V době našeho jednání Katka jasně deklarovala upřednostnění dálkových běhů, i přesto jsem jí ale řekl, aby si již v létě nezavírala cestu na olympijské hry a vydržela s rozhodnutím do prvních zimních závodů. Její vyjádření do médií mě tedy velmi překvapilo," uvedl předseda úseku běžeckých disciplín SLČR Pavel Benc.

V létě se s dálkovou běžkyní Smutnou setkal také nový šéftrenér reprezentace Fin Ilkka Jarva. "Kateřině jsem nabídl, že může startovat na jakémkoliv podniku Světového poháru, pokud nám s předstihem oznámí, že o to má zájem. A pokud pojede na Světovém poháru, bude mít k přípravě naprosto totožné podmínky jako ostatní členové reprezentace. Ale řekla mi, že ve Světovém poháru startovat nechce," uvedl Jarva.

Vzhledem k výsledkům v minulé sezoně mají běžkyně pro olympijské hry pouze tři až pět míst. "To je důvod, proč od sportovců, kteří se specializují na určité tratě, potřebujeme výsledky ve Světovém poháru. Umím si představit, že by Katka startovala na OPA Cupu v St. Ulrich nebo na Světovém poháru v Planici, kde by se mohla na olympijské hry kvalifikovat," řekl šéftrenér reprezentace.

Smutná, která bude v seriálu dálkových běhů Ski Classics startovat za tým Lukáše Bauera, ve čtvrtek uvedla, že s olympiádou počítá tak na jedno procento. "Dozvěděli jsme se jen to, že se můžu na olympiádu nominovat, ale bylo by to na úkor Ski Classics, což by pro nás bylo nevýhodné. Čekala jsem, že zájem mít budou, ale asi mě nepotřebují," řekla Smutná.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy