Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Veslování

Nad pokračováním Bauera ve Světovém poháru stále visí otazník

Praha - Lukáš Bauer ještě neví, jestli bude i dál závodit ve Světovém poháru. Letošní ročník skončil miniseriálem v Kanadě, v němž český běžec na lyžích obsadil sedmnácté místo. Rozum mu velí ukončit kariéru, srdce ho ale i nadále táhne k běžkám. I proto, že v Kanadě podával solidní výkony, přestože drtivou většinu sezony promeškal kvůli zlomeným žebrům. Nyní ho čekají do konce sezony ještě dva dálkové běhy seriálu Ski Classics.

Lukáš Bauer
zdroj: ČTK/Šimánek Vít

"Další sezona Světového poháru možná už nebude, teď si to myslím," řekl po dnešním návratu do Prahy osmatřicetiletý Bauer. "Ale stoprocentně rozhodnutý nejsem," doplnil vzápětí úřadující vicemistr světa v běhu na 50 km klasicky.

V první řadě musí chtít pokračovat on sám, dál musí vše probrat s rodinou a důležitá bude také dohoda s vedením lyžařského svazu. "Doma už dva roky slibuju, že je to poslední sezona," přiznal s úsměvem Bauer. "Teď mám před sebou laufy a neřeším to," řekl. V sobotu ho čeká Birkebeinerrennet v Lillehammeru na 54 kilometrů, 2. dubna pak švédské Aare, kde se pojede 65 km.

"Moje sezona nakonec dopadla ještě výborně, když vezmu, v jakém stavu jsem do toho nastoupil," uvedl Bauer, jenž vinou zlomených žeber závodil pouze v Kanadě a Novém Městě na Moravě. "Původní plán byl soustředit se příští rok už jen na svůj tým dálkových běžců a sám si jich pár objet," nastínil.

To se ale změnilo právě kvůli Bauerovým zdravotním potížím. "Ani v jednom závodu v Kanadě se mi nejelo dobře, ale výsledky byly slušné, když přihlédnu, co mám za sebou. Moje situace je mnohem těžší, protože většina závodníků končí, když se jim dlouhodobě nedaří nebo jsou dlouhodobě zranění. Já už takhle blbě být zraněný snad nemůžu a vím, že jsem schopen atakovat první desítku. Nechci končit takhle blbě," prohlásil majitel tří olympijských medailí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy