Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno

Na MS lyžařů dostanou šanci i tři běžci mimo reprezentaci

Praha – Štafety udělaly tečku za mistrovstvím republiky v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě. Zlatem se ozdobili závodnice Jablonce a závodníci Dukly Liberec. Šampionát současně zpečetil nominaci na světový šampionát. Do ní se dostali i tři závodníci, kteří v této sezoně nejsou členy reprezentačního týmu. S Lukášem Bauerem, Martinem Jakšem a Alešem Razýmem se na šampionátu představí také Dušan Kožíšek, Jan Šrail a Jan Bartoň.

Je nám líto, video expirovalo.
MČR zpečetilo nominaci na světový šampionát

Kožíšek si stejně jako Bauer, Jakš a česká ženská jednička Eva Vrabcová-Nývltová zajistil nominaci díky výsledkům ve světovém poháru. Dvojnásobný medailista z mistrovství světa ve sprintu dvojic, který vypadl z reprezentace po nepovedené minulé sezoně, dojel dvakrát desátý v individuálních sprintech světového poháru. Nikdo z českých mužů v této sezoně tak vysoko neskončil.

Díky triumfům na domácím šampionátu v Novém Městě na Moravě se do Falunu nominovali Šrail, Razým a Karolína Grohová. Bartoň byl nominován na základě výborných výkonů v poslední době na návrh reprezentačního trenéra Miroslava Petráska. Na mistrovství světa by měl nastoupit do sprintu, který absolvoval už předloni při svém dosud jediném startu na šampionátu ve Val di Fiemme.

Čtyřiadvacetiletého Šraila, který pracuje v Národním parku Šumava a trénuje ve volném čase, čeká premiéra na mistrovství světa. "Kdo se postaví na start v jednotlivých disciplínách, se rozhodne podle aktuální formy přímo v dějišti šampionátu," uvedl lyžařský svaz.

Miroslav Petrásek o ambicích na MS:

"Medaile visí strašně vysoko, ale umístění do desátého místa beru jako vynikající."

Nejzkušenější člen běžeckého týmu Bauer už dříve uvedl, že se soustředí na závěrečný závod na 50 km klasicky s hromadným startem.

Kvůli nedávné operaci ramena přišla o účast na mistrovství světa Petra Nováková, která až do zranění na Tour de Ski prožívala životní sezonu.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy