Následuje
BBV po 25 letech

Na Mísečkách si doběhli na lyžích po tituly Novák a Hynčicová

Tituly mistrů republiky v běhu na lyžích vybojovali na Horních Mísečkách Michal Novák a Petra Hynčicová. Kolegové z Dukly Liberec zvítězili nejprve v sobotním sprintu volnou technikou a v neděli triumf zopakovali i na nejdelších distancích v závodech s hromadným startem klasicky.

Petra Hynčicová
zdroj: ČT4 autor: Luboš Pavlíček

Novák se na padesátikilometrové trati v rámci 92. ročníku Hančova memoriálu stal nástupcem Petra Knopa, který lyžařský maraton ovládl v předchozích dvou letech a tentokrát skončil třetí s dvouapůlminutovou ztrátou. Ještě na čtyřicátém kilometru běželi oba společně s dalším týmovým kolegou Miroslavem Ryplem, kterého Novák porazil o 28 sekund.    

Hynčicová stejně jako Novák navázala na únorový titul z intervalového závodu v Novém Městě na Moravě. V obou krkonošských závodech za ní skončila na druhém místě Kateřina Janatová, na třicítce Hynčicová vystřídala na trůnu Kateřinu Razýmovou, která tentokrát nejdelší závod nedokončila.

Výsledky MČR v běhu na lyžích Mistrovství ČR v běhu na lyžích na Horních Mísečkách:

 Muži - 50 km klasicky: 1. M. Novák 2:20:17,0, 2. Rypl -28,3, 3. Knop (všichni Dukla Liberec) -2:28,1.

Ženy - 30 km klasicky: 1. Hynčicová 1:33:24,2, 2. Janatová (obě Dukla Liberec) -1:10,5, 3. Schützová (SKI Jilemnice) -3:10,9.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy