Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Rodina na žíněnce

Legendární Vasův běh vyhrál Jörgen Aukland, Řezáč šestý

Mora - Dálkový běžec na lyžích Stanislav Řezáč skončil šestý v 89. ročníku slavného Vasova běhu na 90 kilometrů klasickou technikou. Podruhé v kariéře vyhrál Nor Jörgen Aukland. Druhý dojel o necelé dvě vteřiny Švéd Daniel Tynell a třetí byl Jörgenův starší bratr Anders Aukland. Vítěz předchozích tří ročníku Jörgen Brink ze Švédska se musel spokojit se čtvrtým místem.

Jörgen Aukland
zdroj: ČTK autor: Fiala Břetislav

O výsledku závodu ze Sälenu do Mory ve Švédsku se rozhodovalo dle tradice posledních let až v posledních metrech. Řezáč jel na hladkých lyžích a tentokrát neměl dost sil. Kontakt s pěticí soupeřů ztratil dva kilometry před cílem. Poprvé po čtyřech letech tak český laufař chybí na stupních vítězů. Loni a v letech 2009 a 2010 byl třetí, předloni dojel druhý jen o tři desetiny sekundy.

Jörgen Aukland se snažil roztrhat šestici běžců v čele už pět kilometrů před cílem, ale ujel jim až na posledním půl kilometru. "Šel jsem do toho a byl jsem překvapen, že nikdo nestačil a jsem nesmírně nadšený. Jsem rád, že jsem dokázal výhru zopakovat, je to opravdu nádherný pocit," řekl Jörgen Aukland, vítěz i z roku 2008.

Brink jel dlouho nenápadně, netlačil se dopředu a zkusil se v závěru udržet s Jörgenem Auklandem, ale ve finiši odpadl. "Měl jsem den před startem trochu teplotu, takže jsem se cítil na startu slabý a neměl na závěr sílu," řekl Brink.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy