Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
HC Oceláři Třinec - HC Sparta Praha

Kožíšek se v Davosu vrátil mezi nejlepší, ve sprintu skončil desátý

Davos O nejlepší výsledek českých běžců na lyžích v této sezoně světového poháru se postaral Dušan Kožíšek desátým místem ve sprintu v Davosu. Závody volnou technikou vyhráli norská suverénka Marit Björgenová a Ital Federico Pellegrino, jenž se dočkal premiérového triumfu v seriálu.

Dušan Kožíšek
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

Jednatřicetiletý Kožíšek, jenž po nepovedené minulé sezoně vypadl z reprezentace a v létě se připravoval sám, se prosadil do první desítky v individuálním závodě po téměř čtyřech letech. Naposledy se mu to povedlo v lednu 2011 na SP v Liberci, kde vybojoval třetí místo.

"Věřil jsem, že to pořád někde ve mně je, a dnes se to ukázalo. Je vidět, že příprava, kterou jsem absolvoval, k něčemu byla a že ještě nepatřím do starého železa," uvedl v tiskové zprávě Kožíšek, který v létě vyrazil sám za přípravou do Norska na slavný Holmenkollen.

Dušan Kožíšek
zdroj: isifa/VLP autor: Martin Bergman

O minulém víkendu startoval Kožíšek ve Světovém poháru poprvé od letošního ledna a rovněž v bruslařském sprintu v Davosu obsadil 28. pozici. Tentokrát si majitel dvou bronzových medailí z mistrovství světa ve sprintu dvojic výrazně polepšil. Kvalifikací prošel na 28. místě a ve čtvrtfinále jel v poslední rozjížďce.

Díky rychlému tempu mu k účasti v semifinále stačilo i čtvrté místo, neboť postoupil časem. "Dnes jsem si to pohlídal lépe takticky, i když jsem jel tak vzadu, že ačkoliv jsem měl na to zrychlit, nebylo kudy," líčil Kožíšek. V boji o finále už úspěšný nebyl. V úvodním semifinále skončil pátý za pozdějším vítězem Pellegrinem, jenž postoupil jako lucky loser časem.

"Jel jsem poslední čtvrtfinále a hned první semifinále, takže tam bylo nějakých deset minut na odpočinek. Za takovou chvíli člověk moc nezregeneruje, takže to bylo znát a od začátku jsem nestíhal. Ale jinak jsem spokojený, výsledek je pro mě super. Úspěch byl pro mě už ten postup ze čtvrtfinále," konstatoval Kožíšek. Věří, že může být ještě lepší. "Uvidíme, co s tím udělám během zimy," dodal.

Čtyřiadvacetiletý Pellegrino vyhrál sprint SP po čtyřech druhých a jednom třetím místě. Björgenová si připsala páté vítězství v sezoně a navýšila své jasné vedení v SP. Její krajanka Ingvild Flugstad Östbergová, která ovládla sprint v Davosu před týdnem, dnes skončila třetí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy