Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Jsem hrozně moc nadšená, říká po Tour de Ski Vrabcová-Nývltová

Val di Fiemme (Itálie) – Neskrývané nadšení. Eva Vrabcová-Nývltová slaví šesté místo na Tour de Ski. Po problémech v úvodu sezony nejlepší česká běžkyně na lyžích dokončila etapový závod nejlépe v kariéře.

Eva Vrabcová-Nývltová
zdroj: SLČR

"Šesté místo je krásné. Jsem hrozně moc nadšená," radovala se. "Šesté místo je letos maximum. Škoda, že jsem pokazila sprinty, pak jsem mohla pomýšlet i na boj o páté místo. Ale i tak je to po tom, čím jsem si předtím prošla, fantastické."

Do sezony vstoupila česká kometa loňské zimy s problémy. Její tělo špatně regenerovalo a výsledkově strádala. Proto vynechala dva závody světového poháru, před Tour de Ski potrénovala a nyní se vrátila do špičky. V etapách byla nejlépe dvakrát jedenáctá a dvakrát osmá, včetně dnešního času.

"Ještě pořád to není úplně pohoda z minulé sezony. Je to se mnou nahoru dolů. Necítím se ještě úplně dobře, ale jsem ráda, že se to posouvá nahoru," řekla osmadvacetiletá trutnovská rodačka, která v pořadí světového poháru vyletěla na 13. místo.

Sjezdovka oblíbenou výzvou

Do závěrečné etapy vyrážela Vrabcová-Nývltová ze sedmého místa a hned za ní vyjely Němky Nicole Fesselová a Denise Herrmannová. "Domluvily jsme se, že pod kopec budeme spolupracovat, takže jsme se střídaly. Překvapivě brzy jsme dojely Justynu (Polku Kowalczykvou)," popisovala Češka průběh etapy.

V prvním kilometru stoupání se Vrabcová-Nývltová usadila na šestém místě, které udržela až do cíle. "Pak už se to neměnilo. A ten kopec je vždycky stejný, dost náročný, ale je to něco výjimečného a výzva, kterou si užívám. Líbí se mi to," vyznala se pátá žena z volné třicítky na loňských olympijských hrách v Soči.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy