Následuje
Panorama

Jizerská padesátka se poběží na sněhu, ale po částech a na kratším okruhu

Bedřichov (Jablonecko) - Jizerská padesátka se o příštím víkendu přece jen poběží na sněhu. Tradiční lyžařský závod se však bude konat ve zkrácené podobě na okruhu dlouhém čtyři až šest kilometrů a bude roztažen do tří dnů. Varianta běhu bez lyží nakonec padla, nicméně scénář museli pořadatelé vzhledem k nepřízni počasí hodně upravit.

Jizerská padesátka bude! Ale zkrácená

Podle vývoje počasí bude připravena trať v délce 4 až 6 km a účastníci absolvují čtyři okruhy. Startovat se bude v blocích vždy s maximálně 400 závodníky. Část z nich poběží už v pátek, část v sobotu a další vlny v neděli, kdy se tradičně Jizerská padesátka koná.

V Bedřichově v těchto dnech běží naplno zasněžovací technika a umělý sníh pořadatelé rozvážejí na trať. Pokud by napadl dostatek přírodního sněhu, tedy zhruba 30 centimetrů, program by se mohl ještě vrátit do původní podoby. Předpověď počasí však dává jen velmi malou naději.

"Příroda nám pomohla, vyrábíme technický sníh a díky tomu připravíme okruh na běžky," řekl tiskový mluvčí Jizerské padesátky Tomáš Leixner. "Tenhle scénář platí, pokud se nic nezmění, co se týče sněhu," dodal.

Aktuálně je prodáno něco přes 3700 startovních čísel. Pro každý startovní blok bude vyhrazen přesný čas a trať pro lyžaře bude rezervována na dvě hodiny. Závodníci si vyberou svůj čas startu přes rezervační systém, který bude spuštěn nejpozději v pondělí dopoledne. Dva bloky budou závodit už v pátek, další tři v sobotu. "U bloků startujících po 15. hodině je povinná čelovka," uvedli pořadatelé.

Závod elitní kategorie, který je součástí seriálu Ski Classics, se poběží na osmi okruzích a bude měřit maximálně 30 km. Start bude v neděli 10. ledna v 9:00. Na sněhu se budou konat i všechny zbývající víkendové závody v rámci 49. ročníku Jizerské padesátky. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy