Desítku v Les Rousses ovládl Nor, ale Klaebo to není. Dvě Češky doběhly v top 20

Podařený závod za sebou mají české lyžařky. Kateřina Janatová doběhla třináctá v závodě na 10 km volně ve francouzském Les Rousses. Do dvacítky se vešla i osmnáctá Kateřina Razýmová. Podruhé v sezoně zvítězila Švédka Ebba Anderssonová. Mužský závod vyhrál Harald Amundsen, Johannes Klaebo byl až osmý. Michal Novák skončil devětadvacátý.

Desítku v Les Rousses zvládla z Čechů nejlépe Janatová

Pětadvacetiletá Janatová vyrovnala svůj nejlepší výsledek v seriálu v distančním závodě. Třináctá byla začátkem prosince v Lillehammeru a také v lednu 2020 v Novém Městě, vždy na 10 km volnou technikou. V polovině závodu figurovala na mezičase těsně za elitní desítkou, nakonec zaostala za Anderssonovou o 57,6 sekundy.

Bodovala i Kateřina Razýmová, která obsadila 18. místo. Nedávná česká jednička, která se vrátila mezi elitu po červnovém porodu dcery, byla zhruba o deset sekund pomalejší než Janatová.

Na startu chyběly vedoucí žena Světového poháru Norka Tiril Udnes Wengová i její nejbližší soupeřka Švédka Frida Karlssonová, které se zotavují po nemoci.

Ženy - 10 km volnou technikou:

1. Anderssonová (Švéd.) 24:08,8 min., 2. Claudelová (Fr.) -13,4, 3. Digginsová (USA) -20,5, 4. Östbergová (Nor.) -24,4, 5. Brennanová (USA) -40,1, 6. Theodorsenová (Nor.) -41,9, ...13. Janatová -57,6, 18. Razýmová -1:08,0.

Průběžné pořadí SP (po 20 z 31 závodů): 1. T. U. Wengová (Nor.) 1447, 2. Karlssonová (Švéd.) 1160, 3. Digginsová 1094, 4. Niskanenová (Fin.) 1088, 5. Brennanová 1018, 6. Hennigová (Něm.) 992, ...26. Janatová 444, 39. Razýmová 260, 45. Beranová 229, 83. Antošová 72, 108. P. Nováková 25, 133. A. Nováková 6.