Běžkyním na lyžích v Canmore vládla Digginsová, Janatová doběhla ve třetí desítce

Závod Světového poháru běžkyň na lyžích na 15 km volně s hromadným startem vyhrála v Canmore vedoucí žena SP Jessie Digginsová. Kateřina Janatová obsadila v kanadském zimním středisku šestadvacáté místo a další česká reprezentantka Tereza Beranová byla dvaačtyřicátá.

Digginsová vyhrála SP v Canmore

Dvaatřicetiletá Digginsová si připsala druhé vítězství za sebou a opět v závodě s hromadným startem. Před přesunem do Severní Ameriky, kam se Světový pohár vrátil poprvé od roku 2019, triumfovala na 20 km klasicky v Gomsu.

Loňská mistryně světa z bruslařské desítky a letošní vítězka Tour de Ski Digginsová dnes vyhrála o 2,6 sekundy před Francouzkou Delphine Claudelovou, třetí byla Norka Heidi Wengová. Janatová, jež mimořádně rychlé tempo nejlepších držela jen zhruba první třetinu závodu, dojela se ztrátou 2:40,8. Druhá česká závodnice Tereza Beranová skončila v závěru pole na 42. pozici.

SP v běhu na lyžích v Canmore (Kanada) – 15 km volně s hromadným startem:

Ženy: 1. Digginsová (USA) 40:26,0, 2. Claudelová (Fr.) -2,6, 3. H. Wengová -3,3, 4. Slindová (obě Nor.) -4,1, 5. Dolciová (Fr.) -4,2, 6. Stadloberová (Rak.) -5,8, ...26. Janatová -2:40,8, 42. Beranová (obě ČR) -6:06,7.

Průběžné pořadí SP (po 22 z 34 závodů): 1. Digginsová 1901, 2. Svahnová 1561, 3. Karlssonová (obě Švéd.) 1457, 4. Brennanová (USA) 1366, 5. Carlová (Něm.) 1316, 6. Ribomová (Švéd.) 1290, ...17. Janatová 662, 55. Beranová 166, 81. Antošová (ČR) 57.