Svět motorů

Běžec Bauer skončil v závodu FIS v Muoniu druhý, Razým čtvrtý

Muonio (Finsko) - Běžec na lyžích Lukáš Bauer skončil ve svém prvním ostrém závodu v olympijské sezoně druhý. V klasické desítce kategorie FIS prohrál čtrnáct dnů před startem Světového poháru jen s Alexejem Poltoraninem z Kazachstánu o necelých sedm vteřin. Další Čech Aleš Razým byl čtvrtý. Závod žen na pět kilometrů klasicky vyhrála suverénně Polka Justyna Kowalzyková. Nejlepší česká reprezentantka Eva Vrabcová obsadila 20. místo.

Lukáš Bauer
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Do závodu vstupuji z plného tréninku, bez jakéhokoli zaměření a sám jsem zvědav, jak mi to půjde," napsal Bauer den před závodem. Komentoval i fakt, že bylo přihlášeno celkem 270 mužů. "Ano, číslo je to dost vysoké a je neklamným důkazem, že sezona je již za dveřmi," konstatoval český běžec.

Dobře rozjel sezonu i Razým. Čtvrtý skončil už v pátečním sprintu klasickou technikou a na desítce zaostal za Poltoraninem o necelou půlminutu. Světový pohár začne běžcům na lyžích 29. listopadu v Kuuasmu.