Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP 2020 Maďarsko

Beranová a Štoček skončili ve sprintu na Jizerské padesátce třetí, duel Northugových ovládl Even

To hlavní se na Jizerské padesátce odehraje až v neděli, už v pátek se ale v Bedřichově konaly sprinty a vidět byly i české barvy. Mezi ženami doběhla na třetím místě Tereza Beranová, stejnou pozici mezi muži obsadil Fabián Štoček. Finále ozdobil i duel norských bratrů Northugových, v němž si lépe počínal mladší Even, jenž triumfoval. Legenda běžeckého lyžování Petter dojel čtvrtý. 

Even Northug se raduje z výhry ve sprintu na Jizerské padesátce
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Cítím se hrozně. Forma je mizerná a pak se těžko závodí. Ale byla to legrace, okruh byl pěkně rychlý. Bratr je na tom dobře, sprint mu jde. Bylo fajn vidět ho vyhrát," řekl Northug České televizi. Čtyřiatřicetiletý Nor, který ukončil kariéru v prosinci 2018, se představí i v nedělním hlavním závodě.

Mezi ženami si doběhla ve sprintu pro lukrativní prémii 100 000 korun za první místo Švédka Lina Korsgrenová. Třetí místo obsadila česká reprezentantka Tereza Beranová, následovaná Kateřinou Smutnou, která bude v neděli útočit na třetí vítězství v hlavním závodě Jizerské padesátky, který ovládla v letech 2015 a 2017.

"Nejsem zvyklá sprintovat, po kvalifikaci jsem měla úplně spálené průdušky, ale jsem spokojená. Bylo to super," řekla Smutná.

Beranová, která už dokázala třikrát bodovat ve sprintu ve Světovém poháru, zaostala ve dvanáctičlenném finále za vítěznou Korsgrenovou o více než pět sekund. "Výsledek je skvělý. Ale nečekala jsem, že laufařky jsou takhle dobré sprinterky. Se Světovým pohárem se to nedá vůbec srovnat, ale super exhibice," uvedla jednadvacetiletá lyžařka.

Jizerská padesátka - doprovodný závod v lyžařském sprintu soupaž na 1,5 km v Bedřichově:

Muži: 1. E. Northug (Nor.) 2:58,92, 2. Novak (Švéd.) -0,65, 3. Štoček (ČR) -1,63, 4. P. Northug (Nor.) -2,16, 5. Šrail (ČR) -2,57.

Ženy: 1. Korsgrenová (Švéd.) 3:21,46, 2. Gjeitnesová (Nor.) -4,17, 3. Beranová -5,62, 4. Smutná (obě ČR) -8,15.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy