Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Bauer si zlomil palec na ruce, začátek sezony ale chce stihnout

Praha - Běžec na lyžích Lukáš Bauer si koncem října zlomil palec levé ruky. Stříbrný medailista z klasické padesátky na únorovém mistrovství světa ve Falunu doufá, že sádru sundá včas, aby na konci listopadu stihl start sezony, v níž absolvuje závody Světového poháru a dálkové série Ski Classics.

Osmatřicetiletý Bauer si palec zlomil po pádu na kolečkových lyžích na kempu na Dachsteinu. "Při sprintovém tréninku chtěla hlava víc než nohy, píchl jsem si holí do boty a následoval pád. Byla to slušná tlama," popsal Bauer karambol. "Ruka bolela hodně, ale trénink jsem dojel celý. Nateklo to, lyžoval jsem pak bez holí a po šesti dnech se zjistilo, že to je zlomené," ukazoval Bauer sádru na palci.

Do zimy by přesto chtěl vstoupit dle plánu 27. listopadu úvodním dílem SP ve finském Kuusamu. "Budu chodit častěji na rentgen, a když se ukáže, že to bude dobré, půjde sádra rychle dolů, abych to rozhýbal. Ideální by byl tak deset dnů před. Mám připravenou speciální dlahu a s tou bych měl být schopen lyžovat," řekl.

Je mu jasné, že první start bude rukou poznamenán. "Ale na Tour de Ski už by to mělo být bez problémů," zmínil etapový závod, který v minulosti dvakrát vyhrál a letos je jedním z vrcholů sezony. Tím dalším budou závody v Novém Městě na Moravě, kterými pro Bauera skončí jeho starty ve Světovém poháru.

"Rozhodl jsem se po minulé sezoně závodit dál, protože mě to baví a svým způsobem mi to jde," řekl. V seriálu Světového poháru bude vítěz z roku 2008 startovat už v devatenácté sezoně, a i když se už připravoval více na dálkové běhy, nechce jezdit na chvostu. "Věřím, že budu schopen předvádět dobré výsledky, tak do dvacátého místa. Ale na mně by už reprezentace stát neměla," doplnil.

Jizerskou padesátku Bauer nejspíš vynechá

Od konce ledna se vrhne jen na laufy, dálkové běhy, kvůli kterým v přípravě jezdil dlouhé čtyřhodinové tréninky a zaměřil se na soupaže. "Po rutině ve Světovém poháru je to hledání nové motivace spojené s budováním týmu," uvedl Bauer.

Mrzí ho, že vzhledem ke kolizi s Tour de Ski na devadesát procent nepojede Jizerskou padesátku. Hodně si slibuje od italské Marcialongy 31. ledna. "Na tu bych se rád připravil, abych tam bojoval o desítku," řekl a doufal, že body bude sbírat i v dalších závodech. "Po jednom létu přípravy na laufy můžu těžko počítat, že na rovinatých závodech budu dominovat, a každé umístění do deseti tak bude skvělé."

Bauer sehnal posily a chce útočit na pětku

Loňská premiérová sezona přinesla týmu Lukáše Bauera Pioneer Investments Craft 9. místo v celkovém pořadí týmů v rámci série Ski Classics, ale také několik kvalitních individuálních výsledků. Nyní se Bauer rozhodl pro pár změn. Tým se rozrostl o několik špičkových závodníků, jimiž jsou Petr Novák, švédská laufařka Lina Korsgrenová, Slovenka Alena Procházková a Slovinka Barbara Jezeršeková. Dva závody na konci zimy by měla znovu odjet nejlepší česká běžkyně Eva Vrabcová-Nývltová. V týmu už naopak není Adéla Boudíková.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy