Následuje
Global Champions Prague PlayOffs 2019

Bauer poběží jen některé závody SP. Lídrem distančních závodů by měl být Jakš

Praha - Poslední dny přípravy má před sebou česká reprezentace běžců na lyžích. A je jasné, že v nové sezoně se bude muset z velké části obejít bez Lukáše Bauera. Vítěz Světového poháru z roku 2008 se bude koncentrovat pouze na vybrané podniky. Lídrem v distančních závodech by se tak měl stát Martin Jakš.

Český běh na lyžích zažívá oproti minulým bohatým desetiletím výsledkově o poznání chudší léta. A tomu odpovídají i cíle pro letošní sezonu. "Dobrý výsledek je bodovat, to je základ," říká nový lídr distančních běžců Martin Jakš. "Kolem dvacítky to už je lepší a když se zadaří do patnáctky, jsou to už super výsledky," soudí český reprezentant.

Naopak ve sprintech se naděje upínají zvláště k Dušanu Kožíškovi, kterého čeká už patnáctá sezona. Své nepřekonané maximum zažil třiatřicetiletý český běžec před devíti lety, kdy v Sapporu obhájil bronz z mistrovství světa ze Oberstdorfu ve sprintu dvojic.

"Málokdo má asi za sebou patnáctou sezonu, takže už jen setrvat tolik let v reprezentaci je docela úspěch," myslí si Kožíšek. Stejně jako ostatní čeští reprezentanti by i rodák z Jilemnice chtěl zazářit na mistrovství světa v Lahti, které se bude konat v únoru příštího roku.

Hlavní zprávy