Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Anderssonová ovládla třicítku v Planici. Razýmová na první dvacítku těsně nestačila

V slovinské Planici vrcholí MS v klasickém lyžování. Závod žen na 30 km s hromadným startem ovládla Švédka Ebba Anderssonová před Norkou Annou Kjersti Kalvaaovou s téměř minutovým náskokem. Třetí dokončila Frida Karlssonová, která se na Norku v závěru snažila dotáhnout. Kateřina Razýmová dokončila jedenadvacátá. 

Je nám líto, video expirovalo.
Ebba Anderssonová ovládla závod žen na MS v Planici

Razýmová byla nakonec jedinou českou reprezentantkou v závodě, protože Kateřina Janatová onemocněla. Hned v závěru prvního okruhu ztratila kontakt s vedoucí skupinou a postupně se propadla až do poloviny třetí desítky. Pak se vrátila do boje o první dvacítku, ale v závěru na ni ztratila zhruba jedenáct sekund. Za vítěznou Anderssonovou zaostala o více než pět minut.

Při návratu po mateřské pauze zůstalo jejím nejlepším individuálním výsledkem na tomto mistrovství světa 13. místo ve skiatlonu. Na klasické třicítce dopadla podobně jako před dvěma lety v Obertsdorfu, kdy byla devatenáctá. Za vítěznou Anderssonovou zaostala o více než pět minut.

Pětadvacetiletá Švédka po úniku krátce po dvanáctém kilometru postupně navyšovala svůj náskok. Za ní bojovala pětičlenná skupina o stříbro, které nakonec získala Norka Anne Kjersti Kalvaaová, jež za Anderssonovou zaostala o 53 sekund. Bronzovou medailí podtrhla další úspěch švédských barev Frida Karlssonová. Společně s Anderssonovou byla na stupních vítězů i ve třetím distančním závodě na šampionátu v Planici, vedle skiatlonu uspěly také v závodě na deset kilometrů volnou techniku s intervalovým startem.

Desátá skončila elitní závodnice z dálkových běhů Astrid Slindová. Norská závodnice, která se chystá v neděli obhajovat triumf v devadesátikilometrovém Vasově běhu, zaostala za vítězkou o více než dvě a půl minuty.

Mistrovství světa v klasickém lyžování v Planici:

Běh:

Ženy - 30 km klasicky s hromadným startem: 1. Anderssonová (Švéd.) 1:22:18,0, 2. Kalvaaová (Nor.) -53,0, 3. Karlssonová -54,2, 4. Svahnová (obě Švéd.) -57,7, 5. Brennanová (USA) -57,8, 6. Niskanenová (Fin.) -1:08,2, ...21. Razýmová (ČR) -5:03,5.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články