Je nám líto, video expirovalo.

Zlomenina, přetržené vazy a bronzový návrat. Sen se posouval, říká talentovaná Schrommová

Před třemi roky černý den. Na rakouském mistrovství si talentovaná sjezdařka Helena Schrommová přivodila tříštivou zlomeninu stehenní kosti. Na lyžování ale zdaleka nezanevřela a dokázala se vrátit. Po téměř 700 dnech dokázala skončit na domácím šampionátu třetí. Injekce motivace. Závodí v Evropském poháru, ale už pomrkává po vysněném Ga-Pa.

Helena Schrommová
zdroj: Archiv Heleny Schrommové

Tři dny se závody odkládaly kvůli sněžení a pak to přišlo. Chvíle… "Při závodní jízdě jsem ztratila lyži, protože bylo hodně sněhu. Přemrštilo mě to, musela jsem udělat kotoul, ale s dlouhou lyží to udělat nejde…" popisovala Schrommová moment, kdy se jí obrátil lyžařský svět vzhůru nohama.

Komplikovaná zlomenina a dlouhá nucená pauza ve dvaceti letech. Na své oblíbené rychlostní disciplíny si rodačka z Jeseníku musela dlouho nechat zajít chuť.

"Minulý rok, když už jsem se těšila, že budeme do sezony šlapat." Znovu se nadechla, ale štěstí jí nepřálo.

"V lednu jsem si na domácím kopci v Jeseníkách utrhla křížový vaz. Psychicky mi to nepomohlo," podotkla Schrommová. "Ale zároveň jsem začala kooperovat s novým týmem," dodala jedním dechem.

Je nám líto, video expirovalo.
Snad brzy v Ga-Pa. Schrommová hostem Sportovních zpráv

Potřebné zkušenosti, které jsou zejména u sjezdu nebo super-G k nezaplacení, musela nabírat se zpožděním. Vždy ale našla sílu kariéru restartovat. A úspěšně.

"Můj sen se posouval. Ale motivovalo mě to."

Přišlo domácí mistrovství republiky. Jméno Heleny Schrommové se ve výsledcích skvělo na třetí pozici. "První závod, který ukázal, že to stojí za to," vzpomínala Schrommová.

Dřina. "Málokdo si dokáže představit, kolik práce a úsilí za tím stojí," poznamenala v souvislosti s Ester Ledeckou, které Schrommová fandí a prožívá s ní na dálku její výsledky.

Každodenní trénink. Fyzický i psychický zápřah. V létě dlouhé odtržení od domova v Chile. Vyplácí se. "Je to výborné, ale dost náročné," podotkla Schrommová.

Brzy odstartuje v Söldenu Světový pohár. Před nedávnem si na tamějších sjezdovkách potrénovala i Schrommová. Zatímco Mikaela Shiffrinová nebo Ted Ligety zůstanou až do závodů, Schrommová se připravuje na starty v Evropském poháru.

Ale co není, může brzy nastat. "Chci si hlavně lyžování užívat. Miluju Garmisch – kdybych třeba tam mohla jet závod světového poháru…" zasnila se nadějná česká lyžařka.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy