Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Svět motorů

Ledecká se v zamlženém super-G v Kvitfjellu prodrala na "bednu", vítězství bere Brignoneová

V norském Kvitfjellu se jelo v rychlém sledu druhé super-G žen v rámci Světového poháru v alpském lyžování a mezi elitou opět nescházela Ester Ledecká. Česká reprezentantka si oproti sobotnímu měření sil o jedno místo polepšila a skončila třetí s odstupem 79 setin sekundy za vítěznou Italkou Federicou Brignoneovou. Druhou pozici obsadila Lara Gutová-Behramiová ze Švýcarska.

Je nám líto, video expirovalo.
Vynikající jízda Ledecké v super-G v Kvitfjellu

Osmadvacetiletá Ledecká se vrátila na stupně vítězů po více než dvou letech. Naposledy skončila druhá ve sjezdu ve švýcarské Crans Montaně v únoru 2022. V Kvitfjellu dojela před čtvrtou Norkou Kajsou Vickhoffovou Lieovou s náskokem šesti setin sekundy.

"Je to samozřejmě senzační výsledek," řekla Ledecká. "Byl to těžký a dlouhý den. Myslela jsem si, že dnes ještě půjdu do posilky, ale to už asi nestihnu a budu ráda, když stihnu večeři. Bylo to ale fajn," doplnila.

Česká reprezentantka se dostala na stupně vítězek v lyžařském seriálu SP podeváté v kariéře. Na snowboardu má na kontě dalších 37 medailových výsledků v paralelních disciplínách.

"Jsem strašně šťastná, že mám za sebou tak skvělý tým, rodinu a tolik sponzorů, kteří mi věří. Přestože byl start sezony kostrbatý, byla jsem dlouho nemocná a řešili jsme každý závod, tak jsme se dostali do místa, kdy jsem schopná zajet pódium. V posledních dvou závodech jsem dokázala, že jsem schopná lyžovat hodně rychle," pochvalovala si Ledecká.

Do hlavní role se obsadila mlha 

Program druhého superobřího slalomu v Kvitfjellu se natáhl na více než dvě a půl hodiny. Po jedné z pauz se ujala vedení Brignoneová, vítězka sobotního závodu Gutová-Behramiová se za ni zařadila s mankem 61 setin.

Ledecká čekala s číslem 19 na start ještě déle. Přestávkami se ovšem nenechala rozhodit. Stejně jako v sobotu se jí vydařil závěrečný úsek trati, v cíli se objevila na třetí pozici se ztrátou 18 setin na Gutovou-Behramiovou a na tom už se nic nezměnilo. Do závodu nakonec nastoupilo 41 lyžařek, zbylých sedm už pořadatelé na sjezdovku nepustili.

"Udělala jsem chybu, že jsem dorazila na start už před první závodnicí, abych se podívala, jak ostatní pojedou. Nevěděla jsem, že to ale s počasím bude takové, a pak jsem tam čekala skoro dvě hodiny," líčila Ledecká.

Před startem se snažila udržet v pohodě. Cvičila, poskakovala a dělala dřepy. "Když jsem pak jela, bylo to zvláštní. Když dvě hodiny někde postáváte, poskakujete a pak se máte řítit stovkou z kopce dolů, je to dost divný pocit," zakončila.

Třiatřicetiletá Brignoneová zaznamenala ve SP čtvrté vítězství v sezoně a 25. v kariéře, díky němuž se osamostatnila od krajanky Sofie Goggiaové na pozici nejúspěšnější italské závodnice. Udržela se také ve hře o malý křišťálový glóbus za disciplínu.

V čele zůstala Gutová-Behramiová, která má náskok 69 bodů na druhou Rakušanku Cornelii Hütterovou, Brignoneová ztrácí dalších pět.

V celkovém pořadí Světového poháru se italská hvězda posunula na druhé místo před zraněnou Američanku Mikaelu Shiffrinovou, za Gutovou-Behramiovou zaostává o 326 bodů.

Světový pohár bude pokračovat příští týden ve švédském Aare. Na programu bude obří a klasický slalom.

SP ve sjezdovém lyžování v Kvitfjellu (Norsko):

Ženy – super-G:
1. Brignoneová (It.) 1:37,30, 2. Gutová-Behramiová (Švýc.) -0,61, 3. Ledecká (ČR) -0,79, 4. Lieová (Nor.) -0,85, 5. Macugaová (USA) -0,90, 6. Venierová (Rak.) -1,26.

Průběžné pořadí superobřího slalomu (po 8 z 9 závodů): 1. Gutová-Behramiová 540, 2. Hütterová (Rak.) 471, 3. Brignoneová 466, 4. Venierová 330, 5. Lieová 277, 6. Puchnerová (Rak.) 262, … 11. Ledecká 187.

Průběžné pořadí SP (po 33 z 39 závodů): 1. Gutová-Behramiová 1594, 2. Brignoneová 1268, 3. Shiffrinová (USA) 1209, 4. Vlhová (SR) 802, 5. Goggiaová (It.) 792, 6. Hectorová (Švéd.) 780, … 28. Ledecká 250, 72. Dubovská 73, 115. Jelínková (obě ČR) 9.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články