Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Sport 1975

Ani druhý pokus na triumf ve sjezdu Kildemu nevyšel. Na své domácí trati ho porazil Paris

Druhý sjezd, druhý pokus, opět druhé místo. Suverén loňské sezony Aleksander Aamodt Kilde zatím čeká v novém ročníku na vítězství ve sjezdu. Po čtvrtečním překvapivém přemožiteli Američanovi Bryci Bennettovi, se tentokrát radoval na domácí trati v italské Val Gardeně Dominik Paris. Při svém 250. startu v elitním seriálu se radoval z premiérového triumfu v jihotyrolském středisku. Jako poslední na trať vyrazil Jan Zabystřan nenavázal na čtvrteční senzační 20. příčku a nyní obsadil 47. pozici.

Je nám líto, video expirovalo.
Vítězná jízda domácího Parise ve sjezdu ve Val Gardeně

Na druhém místě skončil obhájce malého glóbu Aamodt Kilde, který na Parise ztratil 44 setin. Třetí byl s odstupem šesti desetin nečekaný vítěz úvodního sjezdu sezony Američan Bryce Bennett.

Paris si připsal první úspěch ve Světovém poháru od loňského března. Čtyřiatřicetiletý francouzský závodník má v seriálu na kontě 22 vítězství, z toho osmnáctkrát triumfoval ve sjezdu, ve kterém se v roce 2013 stal vicemistrem světa. Ve Val Gardeně mu ale štěstí dosud nepřálo. Startuje tam pravidelně od roku 2008, ale jeho maximy byly od roku 2014 třetí místo ve sjezdu a druhé v superobřím slalomu. Na víc medailových příček nedosáhl, mnohdy byl rád za umístění v desítce a například vloni se nevešel v obou závodech ani do první čtyřicítky. Ve čtvrtečním sjezdu byl jedenáctý, zato v pátečním super-G skončil až pětapadesátý.

"Jsem superšťastný, že se mi to podařilo právě tady, před domácím publikem, kde jsem měl v podstatě vždycky ty největší potíže," řekl Paris. "Netuším proč, ale vyšlo to a to je nejdůležitější. Doufám, že si ten pocit z jízdy uchovám a dovezu ho i do Bormia," řekl s výhledem na příští zastávku s rychlostními závody, kterou bude hostit další italské středisko po Vánocích.

Zabystřan dojel do cíle se ztrátou přes tři sekundy. Pětadvacetiletý český lyžař nenavázal na životní výkon ze čtvrtka, kdy díky dvacáté příčce zaznamenal nejlepší výsledek ve sjezdu v kariéře.

SP v sjezdovém lyžování ve Val Gardeně (Itálie):

Muži – sjezd: 1. Paris (It.) 1:59,84, 2. Kilde (Nor.) -0,44, 3. Bennett (USA) -0,60, 4. Sarrazin (Fr.) -0,65, 5. Crawford (Kan.) -0,67, 6. Allegre (Fr.) -0,87, ...47. Zabystřan (ČR) -3,14.

Průběžné pořadí sjezdu (po 2 z 11 závodů): 1. Bennett a Kilde oba 160, 3. Paris 124, 4. Odermatt (Švýc.) 96, 5. Allegre a Crawford oba 90, ...31. Zabystřan 11.

Průběžné pořadí SP (po 5 z 41 závodů): 1. Odermatt 256, 2. Schwarz (Rak.) 234, 3. Bennett 178, 4. Kilde 160, 5. Kriechmayr (Rak.) 134, 6. Crawford 130, ...70. Zabystřan 11.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články