Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Povídání o kopané

Počasím stíhaný sjezd v Cortině skončil překvapením. Slaví Mowinckelová, Ledecká nedokončila

Přestože avizovala, že kvůli zdravotním problémům sobotní závod vynechá, nastoupila nakonec Ester Ledecká na start sjezdu v Cortině d'Ampezzo. Její závod ale po chybě skončil po necelé půlminutě. Sjezd, který musel být opakovaně přerušen kvůli pádům a počasí, vyhrála překvapivě Ragnhild Mowinckelová. 

Ledecká, která po středečním oficiálním tréninku sjezdu odjela do Innsbrucku na vyšetření plic, nejdříve plánovala vynechat i sobotní závod. Pak se ale její zdravotní stav zlepšil a nakonec se s číslem 1 na start postavila. Podobně jako v prosincovém superobřím slalomu ve Val d'Isere však vypadla po několika brankách.

Nespadla a volně sjela zbytek trati, na které se za dva roky bude závodit o olympijské medaile. Nenavázala tak na 11. příčku ze superobřího slalomu v Zauchensee, která byla jejím nejlepším výsledkem v lyžařském SP po návratu po zlomenině klíční kosti.

Na rozdíl od řady soupeřek, které měly problémy v pátečním závodě, vyvázla nezraněna. V pátek měla těžký pád mimo jiné vedoucí žena Světového poháru Mikaela Shiffrinová, která si pochroumala koleno. Následná vyšetření v nemocnici ukázala, že její přední zkřížený vaz i postranní vazy vydržely, ale minimálně nejbližší závody vynechá. Američanka oznámila, že už se neobjeví na trati v Cortině ani v úterním obřím slalomu na Kronplatzu.

Na trati se startovním číslem 3 po skoku spadla další Američanka Isabella Wrightová a rovněž se zranila. Z trati ji přepravil vrtulník. Závod se pak výrazně protáhl kvůli poryvům větru. Nejdelší přerušení přišlo po startovním čísle 17, kdy se více než půl hodiny nezávodilo. V té době vedla domácí Sofia Goggiaová a mohla pomýšlet na 25. výhru ve Světovém poháru v kariéře.

Jenže některé lyžařky po pauze byly rychlejší. S dvacítkou vyrazila na trať Mowinckelová, která se v aktuální sezoně před dnešním závodem neprosadila na stupně vítězů. Tentokrát jí ale sjezd vyšel a překvapivě byla o 44 setin rychlejší než italská favoritka. Před Goggiaovou se pak dostala ještě Američanka Jacqueline Wilesová, jež obsadila životní druhé místo. Na stupních vítězů byla naposledy před šesti lety, kdy dojela rovněž ve sjezdu v Cortině třetí.

Závod SP ve sjezdovém lyžování v Cortině d'Ampezzo (Itálie):

Ženy – sjezd: 1. Mowinckelová (Nor.) 1:33,50, 2. Wilesová (USA) -0,35, 3. Goggiaová (It.) -0,44, 4. Gauchéová (Fr.) -0,59, 5. Venierová (Rak.) a Gutová-Behramiová (Švýc.) obě -0,71, ...Ledecká (ČR) nedokončila.

Průběžné pořadí sjezdu (po 5 z 10 závodů): 1. Goggiaová 350, 2. Venierová 261, 3. Gutová-Behramiová 209, 4. Hütterová (Rak.) 193, 5. Fluryová (Švýc.) 183, 6. Puchnerová (Rak.) 180, ...30. Ledecká (ČR) 31.

Průběžné pořadí SP (po 24 z 43 závodů): 1. Shiffrinová (USA) 1209, 2. Gutová-Behramiová 914, 3. Brignoneová (It.) 809, 4. Vlhová (SR) 802, 5. Goggiaová 702, 6. Hectorová (Švéd.) 647, ...58. Ledecká 76, 59. Dubovská 73, 106. Jelínková (obě ČR) 9.

Hlavní zprávy

Nejčtenější články