MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

V Kranjské Goře zaskočila všechny Grenierová. Jelínkové unikl těsně postup do 2. kola

Trimuf v obřím slalomu ve slovinské Kranjské Goře obhájila překvapivě kanadská sjezdařka Valérie Grenierová, pro kterou je to druhé první místo ve Světovém poháru. Po 1. kole vedla slovenská hvězda Petra Vlhová, ale v deštivém počasí jí druhé kolo nevyšlo a skončila čtvrtá. Druhé místo obsadila Lara Gutová-Berhamiová ze Švýcarska, třetí skončila Federica Brignoneová z Itálie. Jediná česká reprezentantka v závodu Adriana Jelínková skončila jednatřicátá a o jedno místo do 2. kola nepostoupila.

Sedmadvacetiletá Grenierová byla po prvním kole čtvrtá a vítězství si zajistila nejrychlejší jízdou ve druhém kole. Před Gutovou-Behramiovou vyhrála s náskokem 37 setin. Brignoneová zaostala o půl sekundy a stále drží první příčku v průběžném pořadí obřího slalomu.

Čtvrté místo obsadila se ztrátou 61 setin vítězka prvního kola Petra Vlhová ze Slovenska, která ve druhém zaznamenala až 18. čas. Obhájkyně velkého glóbu a vedoucí žena Světového poháru Mikaela Shiffrinová byla devátá.

Americká lyžařka má na prvním místě průběžného pořadí seriálu 929 bodů a před Brignoneovou vede o 232 bodů. Na třetím místě je další někdejší vítězka Světového poháru Vlhová, která na Shiffrinovou ztrácí 307 bodů.

Adriana Jelínková vypadla v prvním kole, když skončila na první nepostupové 31. příčce. V celkové klasifikaci SP jí patří s šesti body 96. místo. Před ní jsou Martina Dubovská na 53. příčce a Ester Ledecká na 65. pozici.

SP ve sjezdovém lyžování v Kranjské Goře (Slovinsko):

Ženy - obří slalom: 1. Grenierová (Kan.) 1:50,51 (56,90+53,61), 2. Gutová-Behramiová (Švýc.) -0,37 (56,70+54,18), 3. Brignoneová (It.) -0,51 (56,57+54,45), 4. Vlhová (SR) -0,61 (56,55+54,57), 5. Stjernesundová (Nor.) -1,18 (57,39+54,30), 6. Hectorová (Švéd.) -1,59 (57,34+54,76), ...v prvním kole 31. Jelínková (ČR).

Průběžné pořadí obřího slalomu (po 6 z 11 závodů): 1. Brignoneová 460, 2. Gutová-Behramiová 445, 3. Shiffrinová (USA) 349, 4. Grenierová 303, 5. Vlhová 297, 6. Hectorová 272, ...43. Jelínková 6.

Průběžné pořadí SP (po 15 z 43 závodů): 1. Shiffrinová 929, 2. Brignoneová 697, 3. Vlhová 622, 4. Gutová-Behramiová 549, 5. Goggiaová (It.) 450, 6. Hectorová 418, ...53. Dubovská 45, 65. Ledecká 32, 96. Jelínková (všechny ČR) 6.