Následuje
SP Slovinsko

Ženské super-G v Soči zrušily přívaly sněhu a Shiffrinová se tak může definitivně radovat z celkového triumfu v SP

Přívaly sněhy neumožnily odjet super-G žen v ruském Soči, v němž měla s číslem 2 startovat i Ester Ledecká, a Američanka Mikaela Shiffrinová tak díky tomu ovládla celkové pořadí seriálu, protože sedm závodů před koncem má na prvním místě průběžného pořadí nedostižný náskok 719 bodů. Další super-G světového poháru se pojede v Soči už tuto neděli od 8:30 našeho času. Přímý přenos nedělního super-G můžete sledovat na ČT sport a webu ctsport.cz.

Američanka Mikaela Shiffrinová se raduje z výhry na MS
zdroj: REUTERS autor: Denis Balibouse

Pro americkou reprezentantku však šlo pouze o formální potvrzení třetího triumfu v kariéře, v Rusku totiž stejně jako její největší soupeřka Slovenka Petra Vlhová neměla v plánu startovat. Obě se připravují na slalomářské závody ve Špindlerově Mlýně, které jsou na programu příští týden.

"Je to hodně zvláštní, protože zrovna sedím na posteli," řekla Shiffrinová ve videu, které umístila na Twitter. "Asi využiju toho, že to nikdo neuvidí, a asi si tady trochu radostí zaskáču a zatancuju. Je to opravdu bláznivé," přidala americká lyžařka.

Probíhající sezona je pro Shiffrinovou nejlepší v dosavadní kariéře, protože ke dvěma vítězstvím na světovém šampionátu přidala 14 výher ve Světovém poháru. V něm tradičně dominovala technickým disciplínám, ale třikrát dokázala ovládnout i superobří slalom. "Je to pro mě opravdu výjimečný rok, protože slušná porce úspěchů přišla i v super-G," uvedla Shiffrinová. "Vždycky jsem chtěla bodovat ve všech disciplínách. Postupně na tom pracuji a v téhle sezoně jsem udělala obrovský krok dopředu," prohlásila.

"Věřím, že zítra se pojede"

Na start se závodu se narozdíl od Shiffrinové a Vlhové chystala Ester Ledecká. "Situace je složitá. Sněží tu už čtyři dny a už večer, když jsme uléhali, nám bylo jasné, že se asi nic nepojede, protože sněžení bylo opravdu intenzivní. Ale viděli jsme, že pořadatelé jsou schopni uklidit docela velké množství sněhu, takže vzhledem k tomu, že na zítra je docela dobrá předpověď, tak budeme věřit, že se jim to povede. A kdybych si měl tipnout, tak já věřím, že zítra se pojede," vyjádřil se trenér Ester Ledecké Tomáš Bank. 

Tomáš Bank o zrušení super-G v Soči

V Rusku jde o druhý závod za sebou, který byl zrušen kvůli špatným podmínkám. V sobotu byl původně na programu sjezd, ten se však neuskutečnil poté, co se neodjel ani jeden ze tří tréninků. V neděli by se v ruském olympijském středisku měl konat další závod v superobřím slalomu.

Třiadvacetiletá Shiffrinová celkovým prvenstvím navázala na triumfy z předchozích dvou sezon, na kontě má také šest malých glóbů za vítězství ve slalomu. Americká reprezentantka má ve sbírce úspěchů také pět titulů z mistrovství světa a dvě zlaté olympijské medaile.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy