Následuje
Téma pro hosty ČT sport

"Zásadní je, zda to dám." Strachová načala přípravu, láká ji olympiáda

Praha - V uplynulém ročníku Světového poháru třikrát vystoupila po slalomu na stupně vítězů a vždy dojela v elitní desítce. Výborné výsledky dodávají Šárce Strachové chuť dál jezdit a útočit na špici. Teď už je v plné přípravě na další sezonu. Bronzová olympijská medailistka z roku 2010 nabírá kondici v Česku a plánuje, že poprvé vyrazí na sníh i do lyžařské haly v Litvě. Na konci prázdnin pak tradičně zamíří na svahy do Chile.

Šárka Strachová
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

"Teď se připravuju na sezonu, ve které je mistrovství světa, a pak přijde ta olympijská a ta bude velkým lákadlem. Rozhodnu se až během sezony. Podle výsledků, jak mi to půjde, protože to mi dává tu energii a motivaci dál bojovat. No a i kdyby ta energie a motivace dál byly, tak zásadní je i to, jestli to to moje tělo ještě dá," uvedla Strachová.

Pátým týdnem nabírá sílu a vytrvalost. Vedle běhu a kolečkových bruslí jezdí na kole, plave nebo se věnuje aqua joggingu. "A hodně času trávím v posilovně, protože lyžař musí zkombinovat jak vytrvalost, tak dynamiku i sílu," doplnila Strachová.

Šárka Strachová
zdroj: AP autor: Nathan Bilow

Podstupuje už menší tréninkové dávky než dříve. "Ono to zní vždycky legračně, že už ten věk cítím. Pro život jsem ještě jako kotě, ale pro profesionální sport jsem tam už jedna z nejstarších a na tom těle je to hrozně znát. Potřebuju víc času pro regeneraci a těch bolístek je mnohem víc. A ty, co přichází, už zůstávají, už neodcházejí," řekla slalomová mistryně světa z roku 2007.

V zimě měla Strachová problém s ramenem, které občas při cvičení ještě cítí. Zraněná noha z pádu v tréninku už je zcela v pořádku. "Sem tam mě zlobí chronicky levé koleno, ale to je něco, s čím už se budu muset poprat," řekla.

Šárka Strachová
zdroj: AP autor: Giovanni Auletta

Čtyřnásobná medailistka z mistrovství světa se do příští sezony pustí mezi slalomové tyče v nových sjezdových botách. Jsou z nového materiálu, který muži už v zimě měli, a užší než ty předchozí. "Jsem z nich nadšená. Jak jsou užší, což sedí na moji nohu, protože mám hodně úzký kotník i chodidlo, tak ten přenos síly tam je rychlejší. Jsou hodně přísný. Nedovolí žádnou chybičku, ale myslím si, že by mi mohly sedět," uvedla.

Vítězka dvou slalomů SP vyrazí do lyžařské haly v Litvě. "Je prý kvalitní, delší a sklonem lepší, tak to poletíme vyzkoušet," řekla Strachová. Na konci srpna pak vyrazí s realizačním týmem, který zůstává ve stejném složení, do Chile.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy