Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio ČT sport

Záhrobská plánuje návrat do špičky

Praha - Před dvěma lety se ne zrovna v dobrém rozešla sjezdařka Šárka Záhrobská se svým otcem a trenérem v jedné osobě. Následná sezóna se jí výsledkově příliš nevyvedla. Záhrobská ale tvrdí, že ji obětovala, pracovala na technice jízdy a věří, že nyní by se jí měla tvrdá práce začít konečně vracet. 

Šárka Záhrobská
zdroj: ČT24 autor: ČT24

"Po sezoně jsme pokračovali tam, kde jsme skončili. Pokračovali jsme v učení nové techniky dál," řekla Záhrobská v rozhovoru pro ČTK ze Söldenu. Výsledky změn v tréninku už prý sama cítí. "Když se podívám na video, je znát, že jsem na tom mnohem lépe než loni," uvedla sjezdařka.

I po nevydařeném loňském ročníku pokračuje stále se stejným týmem. Hlavním koučem zůstal Pavel Šťastný, kondičním trenérem její přítel Antonín Strach, servismanem Miloš Machytka. "Cítím se o sto procent lépe, po fyzické, technické i psychické stránce. Pokračuje to dobře, ale neznamená to, že všechno umím. Pořád mám ještě hodně práce," prohlásila bronzová olympijská medailistka.

Po skončení loňské sezony si Záhrobská dopřála jen krátké volno. V dubnu a květnu využila dobré sněhové podmínky na ledovcích, trénovala a testovala nové lyže. Volno od lyžování si Záhrobská udělala v červnu ve Španělsku, ale už i zde pomalu začínala s kondičním tréninkem.

Záhrobská vynechá úvodní závod sezony, obří slalom v rakouském Söldenu a chystá se až na první slalom světového poháru, který se koná za tři týdny ve finském Levi. "Teď si dopřávám chvíli volna, mám sponzorské povinnosti," uvedla česká lyžařka.

Závod v Söldenu vynechává zřejmě i proto, že nemá dostatek FIS bodů a na startu by byla mezi posledními. I proto je možné, že v sezoně nastoupí do obřího slalomu při Evropském poháru nebo nějakém jiném závodu nižší kategorie FIS, aby si tak vylepšila své postavení na žebříčku. Pomoci jí mohou i body získané ve slalomu.

"Budu obří slalom jezdit, trénujeme ho, zaměřila jsem se na technické disciplíny a obřák tam patří. Ale začnu ho při Světovém poháru jezdit, až budu přesvědčená, že se dostanu do druhého kola," prohlásila. "Až budu cítit, že mám na to být do dvacítky," dodala Záhrobská.

Před minulými sezonami Záhrobská hovořila o cíli získat malý Křišťálový glóbus za vítězství ve slalomu Světového poháru. Letos se tento plán mění spíše ve zbožné přání. "Velkým přáním je se hlavně zlepšovat, což se mi plní. Malý glóbus visí ve vzduchu, ale neupínám se k tomu. Chci stabilně patřit mezi nejlepší lyžařky, ale konkrétní cíle si nedávám," svěřila se Záhrobská. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy