Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České ragby 2021

Zabystřan může po zranění jen stát a ležet, už vyhlíží návrat na lyže

Devátý muž kombinace na mistrovství světa Jan Zabystřan si v říjnu při pádu z kola nalomil příčný výběžek obratle. Třiadvacetiletý lyžař tak nyní může jen stát a ležet, ale už vyhlíží návrat k tréninku. K němu by mohlo dojít do měsíce. A hlavně věří, že se stihne připravit na únorové zimní olympijské hry v Pekingu.

Jan Zabystřan
zdroj: ČTK/PAL autor: Luka Stanzl/PIXSEL

Aby se záda zahojila, může jen ležet nebo stát, nesmí sedět. "Střídám tedy jen dvě pozice. Úsměvné je to hlavně při jídle: na chvíli se lehce posadím, naházím to do sebe a zase si musím lehnout nebo stoupnout," popisoval svůj aktuální režim závodník liberecké Dukly.

Cítí se o dost lépe než bezprostředně po úrazu. "Po čtyřech týdnech mě čeká kontrolní rentgen. Docházím na fyzioterapii, provádíme lehké cviky. Pomalu zkoušíme, co to dovolí. Věřím, že za měsíc bych mohl být úplně v pořádku a náročnějšími tréninky schopen se vrátit do stejné kondice jako před zraněním," doufá.

Na začátku olympijské sezony je výpadek komplikací. "Byl jsem dobře rozježděný, věřil si i na těžší sjezdy ve Světovém poháru. Teď jsme to celé museli přehodnotit. Začnu spíše opatrněji, pravděpodobně univerziádou v Luzernu. Pak se více budu věnovat technickým disciplínám. Vzhledem k olympiádě musím vsadit hlavně na dobrý trénink a přípravu než zbytečné riziko, kde by mohl přijít třeba i pád," plánoval.

Jan Zabystřan
zdroj: ČTK/AP

Vrchol přijde v únoru v Číně, kde by Zabystřan podobně jako na letošním světovém šampionátu v Cortině d'Ampezzo měl mít největší šance v kombinaci. "Věřím, že už brzy budu schopen začít s tréninkem. Do začátku olympiády formu vyladím," řekl odhodlaně.

V realizačním týmu má nového trenéra Krzysztofa Mazurka, který doplnil dalšího Poláka Sebastiana Bialobrzyckého. "Přišly s ním větší zkušenosti a profesionalita. Každopádně tu jsou nové impulzy. Změna je život a já sám jsem cítil, že už nějakou potřebuju. Chci se zase posunout o kousek výš. Určité věci budeme řešit jinak, v přípravě to do zranění klapalo, novinky či rady dávaly smysl. Myslím, že jsme si docela sedli," dodal Zabystřan.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy