MČR Prostějov

Yule vyhrál druhý slalom Světového poháru v jednom týdnu

Švýcarský lyžař Daniel Yule vyhrál druhý slalom Světového poháru za sebou. Po středečním triumfu v Madonně di Campiglio ovládl i závod v domácím prostředí v Adelbodenu. Opět druhý byl lídr seriálu i disciplíny Henrik Kristoffersen z Norska.

Daniel Yule
zdroj: ČTK/AP/Marco Tacca

Šestadvacetiletý Yule byl nejrychlejší už v prvním kole a k radosti 30 000 švýcarských fanoušků na kopci Chuenisbärgli první místo udržel i po druhé jízdě. Kristoffersen se dokázal výrazně posunout z osmé pozice po úvodním kole, ale na Yuleho už nestačil a ztratil 23 setin sekundy.

Mistr světa a olympijský vítěz v závodě družstev Yule si připsal třetí slalomovou výhru v kariéře, což dokázal jako první Švýcar v historii.

Třetí místo s odstupem 28 setin obsadil Marco Schwarz. Postaral se tak o první stupně vítězů pro rakouské slalomáře v sezoně a své první od zranění loni v únoru, kdy si přetrhl zkřížený vaz v koleně.

Pětadvacetiletý Kristoffersen, jenž byl v sobotu v Adelbodenu třetí v obřím slalomu, si pojistil vedení v celkovém pořadí SP a vede před Yulem i hodnocení disciplíny.

"V prvním kole jsem měl problémy, to druhé bylo už lepší. V cíli jsem byl nervóznější než na startu," uvedl Kristoferssen, jenž po dojezdu sledoval, jak mu odpadá jeden soupeř za druhým. "Bojuju o vítězství v závodech a nekoukám na celkový Světový pohár," uvedl Nor, jenž je jedním z hlavích adeptů na obsazení trůnu po Marcelu Hirscherovi, který loni po zisku osmého Velkého křišťálového glóbu za sebou ukončil kariéru.

V prvním kole se na těžké sjezdovce představil i český reprezentant Ondřej Berndt a jízdu nedokončil.

Mužský Světový pohár zůstává ve Švýcarsku, příští víkend se pojedou kombinace, sjezd a slalom na slavném Lauberhornu ve Wengenu.

SP ve sjezdovém lyžování v Adelbodenu (Švýcarsko):

Muži - slalom:
1. Yule (Švýc.) 1:48,73 (53,15+55,58), 2. Kristoffersen (Nor.) -0,23 (53,82+55,14), 3. Schwarz (Rak.) -0,28 (53,74+55,27), 4. Zenhäusern (Švýc.) -0,36 (53,48+55,61), 5. Muffat-Jeandet (Fr.) -0,41 (53,87+55,27), 6. Strasser (Něm.) -0,50 (54,48+54,75), 7. Gstrein (Rak.) -0,58 (54,16+55,15), 8. Pinturault (Fr.) -0,59 (54,03+55,29), 9. Meillard (Švýc.) -0,61 (53,63+55,71), 10. Foss-Solevaag (Nor.) -0,62 (54,46+54,89), ...Berndt (ČR) nedokončil 1. kolo.

Průběžné pořadí slalomu (po 5 z 12 závodů): 1. Kristoffersen 322, 2. Yule 290, 3. Noël (Fr.) 240, 4. Pinturault 206, 5. Myhrer (Švéd.) 197, 6. Zenhäusern 180.

Průběžné pořadí SP (po 18 z 44 závodů): 1. Kristoffersen 611, 2. Pinturault 533, 3. Kilde (Nor.) 519, 4. Paris (It.) 454, 5. Mayer (Rak.) 362, 6. Feuz (Švýc.) 361, ...111. Zabystřan (ČR) 12.