Následuje
Paralympijský magazín

Vonnová ze svého zranění viní jury a špatné podmínky na trati

Garmisch-Partenkirchen - Američanka Lindsey Vonnová zkritizovala ve svém prvním veřejném vystoupení po zranění na mistrovství světa ve Schladmingu závodní komisaře šampionátu v čele s Atle Skaardalem. Lyžařka si při pádu v superobřím slalomu zpřetrhala vazy v pravém koleni.

Lindsey Vonnová
zdroj: Isifa autor: Mike Sturk

"Myslím, že se jury rozhodla špatně, nebylo to bezpečné," řekla Vonnová během telekonference na adresu týmu kolem Skaardala. Olympijská vítězka ve sjezdu prý už během jízdy nemohla uvěřit, jak jsou podmínky na trati špatné. "Sníh byl příliš měkký a trať byla rozbitá," uvedla.

Jury nejprve kvůli počasí start úvodního závodu šampionátu postupně odkládala, odpoledne však po třech hodinách čekání přece jen pustila lyžařky na trať. Odsouvání začátku po čtvrthodinách bylo podle Vonnové pro závodnice hodně nepříjemné.

Osmadvacetiletá lyžařka doplatila podle svých slov právě na měkký sníh, do něhož dopadla po jednom z dlouhých skoků. "Moje pravé koleno schytalo naplno to zbrzdění. Právě v tom okamžiku se mi prolomilo a já spadla," popsala osudný okamžik.

Vonnová doufá, že její pád bude pro závodní komisaře poučením a že si napříště "dobře rozmyslí, jestli závod odstartují, protože bezpečnost by měla mít vždycky přednost".

Pád Lindsey Vonnové v super-G

Olympijská vítězka ve sjezdu z Vancouveru se podrobila operaci a čeká ji nejméně osmiměsíční rehabilitace. Velkou motivací pro ni bude start na olympiádě v Soči.

"Vůbec nepochybuji, že zase budu jezdit na lyžích - stejně dobře nebo ještě lépe," řekla s tím, že po zranění se bude cítit jako outsider. "Možná to trochu zmírní tlak," dodala.

Vonnová si na začátku února na mistrovství světa v rakouském Schladmingu přetrhla vazy v pravém koleni a zlomila hlavici holenní kosti. Při superobřím slalomu neustála skok a zraněná zůstala ležet na sjezdovce, odkud ji po dvanáctiminutovém ošetření přepravila helikoptéra do nemocnice.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy