Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Ironman Havaj 2013

Vonnová vyhrála ve Svatém Mořici i druhé super-G sezony

Svatý Mořic - Američanka Lindsey Vonnová vyhrála i druhý superobří slalom v této sezoně světového poháru. Ve Svatém Mořici porazila o 37 setin sekundy vedoucí ženu seriálu Tinu Mazeovou, která tak na svůj premiérový triumf v této disciplíně stále čeká. Jediná česká reprezentantka na startu Klára Křížová závod nedokončila.

Lindsey Vonnová
zdroj: ČTK/AP

"S jízdou jsem velice spokojená. S větrem jsem měla trošku smůlu, ale dobré. Vítězství v super-G je můj velký cíl," řekla Mazeová. Slovinská lyžařka v pátek ve Svatém Mořici ovládla superkombinaci a v jejím rámci opanovala i super-G. Dnes ale na trati, která byla kvůli špatné viditelnosti a silnému větru zkrácena, na Vonnovou nestačila.

Třetí skončila s vteřinovou ztrátou další Američanka Julia Mancusová. "Včera jsem byla v super-G příliš pasivní a ve slalomu pak jela na plné riziko. Ale jak vždycky říkám, včera je včera a dnes je dnes. Měla jsem velkou motivaci," řekla Vonnová, která páteční superkombinaci po chybě ve slalomu nedokončila.

Mazeová zvýšila svůj náskok v čele průběžného pořadí na 163 bodů. Vítězka tří letošních závodů má 577 bodů, druhá je dnes pátá Němka Maria Höflová-Rieschová. Vonnová se s 410 body vrátila na třetí příčku a v neděli hodlá svou bilanci znovu vylepšit. "V obřím slalomu snad dosáhnu na umístění v první desítce. Pro celkové pořadí to bude důležité," řekla.

Mazeová se mohla stát šestou lyžařkou v historii, která dokázala ve světovém poháru vyhrát každou disciplínu. Ve slalomu, obřím slalomu a sjezdu už triumfovat dokázala, superobří slalom pro ni ale zůstává zakletý. Kompletní sbírku dosud mají jen Švédky Pernilla Wibergová a Anja Pärssonová, Chorvatka Janica Kosteličová, Rakušanka Petra Kronbergerová a Vonnová.

Obhájkyně velkého Křišťálového globu Vonnová, jež v této sezoně v rychlostních disciplínách ještě neprohrála, oslavila 57. vítězství v SP v kariéře. V historickém pořadí ji na druhém místě dělí od první Rakušanky Annemarie Moserová-Pröllové jen pět výher.

Výsledky SP v alpském lyžování:

Super-G ženy: 1. Vonnová (USA) 1:02,71 min., 2. Mazeová (Slovin.) -0,37, 3. Mancusová (USA) -1,01, 4. Suterová (Švýc.) -1,27, 5. Höflová-Rieschová -1,31, 6. Rebensburgová (obě Něm.) -1,45, 7. Worleyová (Fr.) -1,64, 8. Köhleová (Rak.) -1,72, 9. Curtoniová (It.) -1,77, 10. Sterzová (Rak.) -1,81, ...Křížová (ČR) nedokončila.

Průběžné pořadí SP (po 8 z 37 závodů): 1. Mazeová 577, 2. Höflová-Rieschová 414, 3. Vonnová 410, 4. Zettelová (Rak.) 320, 5. Mancusová 241, 6. Gisinová (Švýc.) 199, ...43. Záhrobská (Česko) 38.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy