Následuje
Panorama

Vonnová opět vyhrála třikrát v Lake Louise, po sjezdech i super-G

Lake Louise (Kanada) - Americká lyžařka Lindsey Vonnová vyhrála stejně jako loni všechny tři závody Světového poháru v Lake Louise. Královna rychlostních disciplín po dvou sjezdech v Kanadě zvítězila i v dnešním superobřím slalomu. Úřadující vítězka SP Vonnová znovu dokázala, že je v Lake Louise "doma". Dnešní vítězství bylo už její tamní čtrnácté a znamenalo pro ni 100. umístění na stupních vítězů v kariéře. A rovná pětina pódiových výsledků přišla na sjezdovce s názvem "Men's Olympic".

Lindsey Vonnová
zdroj: ČTK/AP

Osmadvacetiletá Vonnová dnes zároveň dosáhla na 56. triumf v SP a dostala se na druhé místo historické tabulky před Švýcarku Vreni Schneiderovou. Lepší je už pouze Rakušanka Annemarie Moserová-Pröllová s 62 triumfy.

První superobří slalom sezony vyhrála Vonnová s náskokem 43 setin sekundy před krajankou Julií Mancusovou, jež se postarala i v třetím závodu v Lake Louise o postavení Američanek na prvních dvou místech. V pátečním a sobotním sjezdu skončila za Vonnovou druhá Stacey Cooková. Třetí místo obsadila Rakušanka Anna Fenningerová.

"Super-G je pro mě stále složitější. Musíte si dobře nastudovat trať a stanovit taktiku. Rozhodně to nebyla z mé strany dokonalá jízda, ale stejně jako včera jsem nabrala na svahu dobrou rychlost," uvedla Vonnová.

Jako vedoucí žena Světového poháru se do Evropy vrátí Slovinka Tina Mazeová, jež dnes dojela čtvrtá a má v čele náskok 78 bodů před Němkou Marií Höflovou-Rieschovou. Vonnová je třetí.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy