MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Gutová-Behramiová vyhrála i druhý obří slalom v sezoně, Jelínková nepostoupila v Killingtonu do 2. kola

Světový pohár v alpském lyžování žen v americkém Killingtonu ovládla Švýcarka Lara Gutová-Behramiová. Připsala si druhé vítězství v sezoně a 39. v kariéře. Gutová-Behramiová zvítězila o 62 setin sekundy nad Novozélanďankou Alicí Robinsonovou a zopakovala triumf z úvodu sezony v Söldenu. Třetí dojela vedoucí žena seriálu Američanka Mikaela Shiffrinová. Jelínková se stejně jako v říjnu na rakouském ledovci mezi nejlepší třicítku nevešla.

Vítězná jízda Lary Gutové-Behramiové na SP v Killingtonu

Dvaatřicetiletá Gutová-Behramiová byla po prvním kole třetí za Robinsonovou a Švédkou Sarou Hectorovou, ale druhá jízda se jí povedla lépe než oběma soupeřkám. Olympijská vítězka z Pekingu si připsala 39. vítězství v seriálu v kariéře.

Jediná česká reprezentantka na startu Adriana Jelínková se stejně jako v říjnu na rakouském ledovci mezi nejlepší třicítku nevešla.

Osmadvacetiletá lyžařka, která do předminulé sezony závodila za Nizozemsko, za Robinsonovou zaostala o 3,45 sekundy. Postup jí unikl téměř o sekundu.