ME Maďarsko

V paralelním slalomu se ve Stockholmu radovali suverénka Shiffrinová a Strasser

Stockholm - Světový pohár v alpském lyžování pokračoval závodem v paralelním slalomu ve Stockholmu, kde se uskutečnila poslední zastávka před blížícím se mistrovstvím světa. V mužském závodu si připsal první triumf Linus Strasser z Německa. Mezi ženami zvítězila Američanka Mikaela Shiffrinová. Jediná česká zástupkyně Šárka Strachová skončila hned v prvním kole.

Paralelní slalom ve Stockholmu ovládli Shiffrinová a Strasser

Hned v úvodním kole skončil překvapivě i rakouský obhájce loňského vítězství Marcel Hirscher. Vedoucí muž průběžného pořadí Světového poháru i slalomu prohrál v součtu dvou jízd s Norem Aleksanderem Aamodtem Kildem o pouhé tři setiny sekundy. Do čtvrtfinále neprošel ani druhý muž slalomového hodnocení Henrik Kristoffersen z Norska.

Strasser ve finále porazil Francouze Alexise Pinturaulta. Třetí skončil domácí Mattias Hargin před Britem Davem Rydingem. Shiffrinová v boji o osmé prvenství v této sezoně předčila Slovenku Veroniku Velez-Zuzulovou a upevnila si vedení v SP i disciplíně. Třetí místo obsadila Nina Lösethová z Norska. Jednatřicetiletou českou slalomářku Strachovou vyřadila Italka Chiara Costazzaová.

Závod SP v sjezdovém lyžování ve Stockholmu - paralelní slalom:

Muži: 1. Strasser (Něm.), 2. Pinturault (Fr.), 3. Hargin (Švéd.), 4. Ryding (Brit.), 5. Kilde (Nor.), Chorošilov (Rus.), Razzoli a Gross (oba It.). Průběžné pořadí slalomu (po 9 z 11 závodů): 1. Hirscher (Rak.) 635, 2. Kristoffersen (Nor.) 575, 3. Mölgg (It.) 395, 4. Chorošilov 310, 5. Ryding 306, 6. Neureuther (Něm.) 280, ...43. Krýzl 16.

Průběžné pořadí SP (po 27 z 36 závodů): 1. Hirscher 1275, 2. Kristoffersen a Pinturault 843, 4. Jansrud (Nor.) 675, 5. Neureuther 525, 6. Mölgg 477, ...77. Krýzl 69, 134. Berndt (ČR) 8.

Ženy: 1. Shiffrinová (USA), 2. Velez-Zuzulová (SR), 3. Lösethová (Nor.), 4. Hansdotterová (Švéd.), 5. Gagnonová (Kan.), Costazzaová (It.), Meillardová (Švýc.) a Vlhová (SR), 9. Strachová (ČR).

Průběžné pořadí slalomu (po 8 z 10 závodů): 1. Shiffrinová 660, 2. Velez-Zuzulová 515, 3. Holdenerová (Švýc.) 415, 4. Hansdotterová 372, 5. Lösethová 362, 6. Vlhová 311, 7. Strachová 282, ...42. Dubovská (ČR) 13.

Průběžné pořadí SP (po 26 z 37 závodů): 1. Shiffrinová 1203, 2. Gutová (Švýc.) 1023, 3. Goggiaová (It.) 789, 4. Štuhecová (Slovin.) 785, 5. Worleyová (Fr.) 712, 6. Weiratherová (Licht.) 590, ...17. Strachová 282, 70. Ledecká (ČR) 61, 98. Dubovská 13.