Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Švýcarsko

V lyžování jsem pořád na začátku. Je na čem pracovat, upozorňuje Ledecká

Po šokujícím triumfu v superobřím slalomu na hrách v Pchjongčchangu je na ni upřena velká pozornost, co v novém ročníku Světového poháru předvede. Ester Ledecká do něj vstoupí na oblíbených sjezdovkách v kanadském Lake Louise, avšak varuje před přehnaným očekáváním. Sama cítí, že je v lyžování stále teprve na začátku kariéry a má na čem pracovat.

Ester Ledecká
zdroj: ČTK/AP/ autor: Frank Gunn

"Přemýšlím, kolik jsem jela sjezdů ve svěťáku. Tak deset jedenáct," řekla. V super-G, v kterém překvapila na zkrácené trati na olympiádě, přidala v SP devět startů. "To není nic. Musím v lyžování přidat. Chci se zlepšovat, pořád je na čem pracovat. Nejen v lyžování, ale i ve snowboardingu," doplnila.

Pro srovnání - americká lyžařka Lindsey Vonnová absolvovala ve Světovém poháru už skoro čtyři stovky startů a jen sjezdů vyhrála 49. Třiadvacetiletá Ledecká dojela ve sjezdu SP nejlépe sedmá loni právě v Lake Louise. Ze stejného svahu má i maximum v SP ze superobřího slalomu, kterým je 19. místo.

"Lake Louise je krásné místo na světě. Vracím se sem moc ráda. Začíná tu pro mě taková ta pohádková zima. Blíží se Vánoce, všechno je tu už takové slavnostní. Ubytování je excelentní. Mám pocit, že mě tu všichni rozmazlují," prozradila, že v hotelu bydlí každý rok v lepším apartmá. "Teď už i s krbem," uvedla.

V prvním tréninku sjezdu dojela v úterý šestadvacátá. Před sebou má ještě dvě přípravné jízdy a od pátku do neděle pak dva sjezdy a super-G. "Já bych nejradši jela aspoň deset závodů. Miluju, když je hodně závodů na jednom místě," řekla.

Před cestou do Lake Louise tradičně trénovala v Copper Mountain na snowboardu, v kterém je v alpských disciplínách vítězkou SP i olympijskou královnou v paralelním obřím slalomu. Proto měla přípravu na lyžích kratší než soupeřky. "Mám to trochu složitější. Nikdy nebudu mít natrénováno tolik, kolik mají ostatní lyžařky, ale snažím se, abych byla připravená. Škoda, že zima není delší," sdělila Ledecká.

Vzhledem ke kombinaci lyží a snowboardu nestíhá testovat materiál, jak by bylo potřeba. Proto dostává "zajeté" lyže, z kterých vybírá. "Ale popravdě: já mezi těmi všemi lyžemi rozdíl nepoznám. Mně se zdají všechny skvělé, ze všech jsem nadšená. Poznám rozdíl jen mezi lyžemi a snowboardem," smála se Ledecká.

Při rychlostních sjezdařských disciplínách nejsou výjimkou zranění, právě Vonnová po pádu v tréninku Lake Louise kvůli bolavému kolenu vynechá. "Já jedu vždycky tak, abych měla vše pod kontrolou. Tak to mám v sobě nastavené. Při závodě odevzdám maximum toho, co mám natrénováno, ale neriskuju," uvedla Ledecká.

Do sezony jde v roli olympijské vítězky. "Necítím žádnou změnu," řekla a dodala: "Pro mě osobně je významnější než olympiáda vítězství ve Světovém poháru, kde jsem už potřetí v řadě vyhrála velký křišťálový glóbus ve snowboardingu. Je těžší dlouhodobě podávat stabilní výkony a držet si formu celou sezonu."

V sezoně se těší na všechny závody stejně. "Protože ráda závodím. Za cílovou čárou pro mě ten největší mejdan ale končí. Ze všeho nejvíc mě baví právě ta závodní jízda," řekla a pořád doufá, že se změní program MS ve snowboardingu, aby mohla startovat na obou šampionátech - na prkně i na lyžích.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy