58. Rally Šumava Klatovy

Uzdravený Odermatt kraloval v Cortině a upevnil si vedení ve SP, Zabystřan obsadil 34. místo

Další fantastickou sezonu prožívá Švýcar Marco Odermatt. V italské Cortině d'Ampezzo vyhrál po krátké zdravotní pauze super-G a pojistil si vedení v celkovém hodnocení Světového poháru. Největšího konkurenta Aleksandera Aamodta Kildeho z Norska porazil o 35 setin sekundy. Na "bedně" je doplnil domácí Mattia Casse. Jan Zabystřan dojel po triumfech na univerziádě čtyřiatřicátý.

Vítězná jízda Odermatta v super-G v Cortině d'Ampezzo

Odermatt závodil po týdenní přestávce zaviněné zraněním kolena z prvním sjezdu v Kitzbühelu. Pro triumf si přesto dojel s "bezpečným" náskokem před Kildem. Casse skončil třetí s půlsekundovým odstupem.

"Nevím, co říct. Je to asi moje nejcennější vítězství," prohlásil Odermatt. "Na lyže jsem si stoupl před dvěma třemi dny, ale měl jsem pocit, jako kdyby pauza byla delší. Vůbec jsem tělu ani kolenu nevěřil," dodal.

Pětadvacetiletý lyžař si připsal sedmý triumf v sezoně a celkově osmnáctý v kariéře. V průběžném hodnocení Světového poháru má obhájce křišťálového glóbu na kontě už 1286 bodů, druhý Kilde jich má 1073.

Zabystřan obsadil 34. místo se ztrátou přes dvě sekundy a na body nedosáhl. Od nejlepší třicítky ho dělily čtyři desetiny.

SP v sjezdovém lyžování v Cortině d'Ampezzo (Itálie):

Muži - superobří slalom:
1. Odermatt (Švýc.) 1:25,57, 2. Kilde (Nor.) -0,35, 3. Casse (It.) -0,49, 4. Babinsky -0,63, 5. Kriechmayr -0,76, 6. Feurstein (všichni Rak.) -0,82, ...34. Zabystřan (ČR) -2,26.

Průběžné pořadí super-G (po 5 ze 7 závodů): 1. Odermatt 440, 2. Kilde 392, 3. Kriechmayr 254, 4. Rogentin (Švýc.) 173, 5. Pinturault (Fr.) 165, 6. Caviezel (Švýc.) 115.

Průběžné pořadí SP (po 26 z 38 závodů): 1. Odermatt 1286, 2. Kilde 1073, 3. Kristoffersen (Nor.) 779, 4. Kriechmayr 722, 5. Meillard (Švýc.) 692, 6. Braathen (Nor.) 671