Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2024 Německo

Úvodní obří slalom mužů v Söldenu odvál silný vítr

Světový pohár alpských lyžařů začal v Söldenu obřím slalomem. Žádné výsledky ovšem zapsány nebudou. Vinou zhoršeného počasí se jury rozhodla nejprve trať zkrátit, kvůli sílícímu větru však musel být závod po Adamu Žampovi s číslem 47 přerušen a nakonec zrušen. Jediný český účastník Jan Skořepa se premiérového startu mezi elitou nedočkal. Ředitel závodů Mezinárodní lyžařské federace Markus Waldner oznámil, že se obří slalom uskuteční v zatím neupřesněném náhradním termínu.

Je nám líto, video expirovalo.
Obří slalom mužů v Söldenu byl zrušen

Potíže pořadatelům přidělali také tři klimatičtí aktivisté z hnutí Poslední generace (Letzte Generation), kteří asi hodinu před startem zablokovali cestu na ledovec Rettenbach. Podle agentury APA však jejich protest rychle ukončil zásah policie.

Bez problémů naopak v sobotu v Söldenu odstartoval nový ročník Světového poháru lyžařek. Obří slalom vyhrála Švýcarka Lara Gutová-Behramiová, jediná česká zástupkyně Adriana Jelínková skončila v prvním kole.

Světový pohár mužů pokračuje za dva týdny sjezdy v Zermattu, ženy mají ve stejnou dobu na programu slalomy ve finském Levi.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články