Následuje
Zimní Pražská tyčka

Svindal může odepsat sezonu – při fotbálku si přetrhl Achillovu šlachu

Innsbruck (Rakousko) - Nadcházející sezona ve sjezdovém lyžování bude podle všeho postrádat jednu z největších hvězd Nora Aksela Lunda Svindala. Dvojnásobný vítěz světového poháru si při sobotním fotbálku na soustředění v Söldenu, kde se příští víkend uskuteční tradiční zahajovací obří slalom, přetrhl Achillovu šlachu.

Aksel Lund Svindal
zdroj: AP autor: Matthias Schrader

Olympijský vítěz z Vancouveru a pětinásobný mistr světa se ihned po vyšetření na klinice v Innsbrucku podrobil operaci a nejspíš přijde o celou sezonu. "Najednou jsem cítil, jak mě v noze prudce zabolelo. Okamžitě jsem věděl, že je zle. Je to na houby," konstatoval Svindal.

Podle lékaře norské reprezentace si jednatřicetiletý závodník nezalyžuje minimálně tři až čtyři měsíce. "Je to trpké a hodně špatně načasované zranění, když je sezona za dveřmi. Co se dá dělat, stalo se. Musím se dívat dopředu. Nikdo neví, kolik času si rehabilitace vyžádá, ale já jsem připravený na to, že to nějaký čas potrvá," uvedl vítěz 25 závodů světového poháru.

Marcel Hirscher:

"Tohle je pro novou sezonu obrovská ztráta nejen po sportovní stránce. Aksel je pro náš sport opravdovým hrdinou. Po něm zůstane velká díra, bude chybět jeho duch."

Dlouhodobé zranění není pro Svindala ničím novým. V listopadu 2007 si při pádu v tréninku na sjezd v Beaver Creeku vážně poranil podbřišek a obličej a k závodům se vrátil až v další zimě, kterou korunoval ziskem velkého Křišťálového glóbu.

Zranění achilovky ho nepustí ani na únorový světový šampionát v americkém Vailu, na kterém mohl usilovat o rozšíření své sbírky osmi medailí z MS. Ve světovém poháru triumfoval specialista na rychlostní disciplíny v letech 2007 a 2009. V posledních dvou letech skončil vždy druhý za rakouským slalomářem Marcelem Hirscherem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy