Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Strachové by se na startu MS líbila jednička

Praha - Týmovou soutěž a slalom absolvuje lyžařka Šárka Strachová na nadcházejícím mistrovství světa v americkém Beaver Creeku. Bude to již osmý šampionát v její kariéře a po letošních výsledcích se ve své parádní disciplíně slalomu opět zařadila mezi favoritky, které mohou útočit na stupně vítězů. "Cítím se výborně. Jsem na vlně. Nikdy jsem nelyžovala a necítila se na lyžích líp," řekla sebevědomě Strachová. 

Šárka Strachová
zdroj: ČTK/AP/ autor: Pier Marco Tacca

Zkušená slalomářka se v této sezoně vrátila do světové špičky. Koncem prosince dojela druhá v Küthai a po více než pěti letech stála ve světovém poháru na stupních vítězů. Medailové umístění atakovala i v dalších závodech a vždy skončila v desítce. "Mám za sebou dobré jízdy i výsledky. Ukázala jsem, že na špičku mám," řekla Strachová, která v únoru oslaví na mistrovství světa třicáté narozeniny.

Do Ameriky vyrazí v pondělí, konkrétní cíle si dávat nechce. "Poletím s dobrou náladou, ale snažím se nedělat si velké očekávání, protože mám naučeno, že to jenom svazuje." Mistryně světa z Aare před osmi lety má v plánu absolvovat dvě dobré jízdy. "Předvést, co umím a sledovat, co předvedou ostatní závodnice," řekla.

Je nám líto, video expirovalo.
Strachová před MS: Na výsledek se neupínám, chci předvést, co umím

Předpoklad dobrého výsledku je nízké startovní číslo, a to Strachová mít bude. Díky svým výkonům je v losované elitní sedmičce. "Jsem ráda, že jsem to udržela," přikývla. Třeba by mohla jet s číslem jedna jako při stříbru na MS ve Val d'Isere 2009, nebo na olympiádě ve Vancouveru. "Proč ne? Jedničku mám ráda," usmála se.

Před cestou na šampionát absolvovala ještě tři dny tréninku v Rakousku. Zkoušela také paralelní slalom, který se jede v soutěži týmů. "Je potřeba si zvyknout na důležité starty a trochu jiný styl jízdy, ale je to i dobrý trénink slalomu," řekla Strachová.

Ač je slalom na konci programu MS, až 14. února, letí do dějiště s předstihem, aby si zvykla na časový posun. "Mám s tím trošku problém," podotkla. "Mně často rychle odchází energie. Náročný to tam je nejen časovým posunem, ale i nadmořskou výškou přes 2 500 metrů. Prvních pár dní to bude boj, ale mám vyzkoušené, že po týdnu je to fajn," řekla Strachová, kterou na závod přijede povzbudit její manžel.

První šampionát absolvovala v šestnácti letech v rakouském Svatém Antonu. Nyní jede už na osmý a ještě nemusí být poslední. "Nedokážu to říct. Po téhle sezoně, v které přišly dobrý pocit a výsledky, tak se dveře pro další úplně otevřely a pro příští mistrovství světa se pootevřely. Řešit to budu podle pocitu, nálady a chuti," uvedla. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy