Strachová skončila v Aare sedmá, senzačně zvítězila Slovenka Vlhová

Aare (Švédsko) - Třetí slalom sezony měl velmi nečekané rozuzlení. Závod světového poháru v Aare ovládla překvapivě Slovenka Petra Vlhová, Šárka Strachová obsadila sedmé místo. Česká reprezentantka je v celkovém pořadí slalomářského poháru zatím na čtvrtém místě právě za vítěznou slovenskou lyžařkou. Do vedení se před zraněnou Mikaelu Shiffrinovou z USA dostala Švédka Frida Hansdotterová, která v Aare zajela druhá.

Petra Vlhová
zdroj: ZUMA autor: Daniel Stiller

Strachová v úvodních závodech sezony v Aspenu obsadila čtvrté a třetí místo a na stupně vítězů útočila i v Aare. V první jízdě byla čtvrtá a od medailových pozic ji dělily čtyři setiny sekundy. Na sjezdovce, kde se v roce 2007 stala mistryní světa, však byla ve druhém kole pomalejší, i když neudělala žádnou zásadnější chybu. Její jízda byla desátá nejrychlejší a znamenala propad.

Česká slalomářka uznala, že některé části mohla sjet lépe

"Nevyšlo to na bednu, ačkoliv jsem neměla z těch jízd špatný pocit. Ve druhém kole se mi bohužel nepodařilo tu pozici udržet či vylepšit," uvedla na facebooku Strachová.

Nebyla si vědoma žádných chyb, ale uznala, že některé části mohla sjet lépe. "Nebyla to moc těžká trať, takže se to sečetlo. Ve druhém kole se mi nevydařila ideálně ta horní část," řekla Strachová, kterou čeká v Rakousku týdenní trénink a mezi svátky závod v Lienzu.

Dvacetiletá Vlhová šokovala už v prvním kole, které vyhrála

Juniorská mistryně světa z loňského roku z Jasné ve svém dvaadvacátém závodu ve Světovém poháru unesla psychický tlak a do cíle dojela o 59 setin dřív než Hansdotterová. Třetí skončila Nina Lösethová z Norska, která na Vlhovou ztratila 65 setin. Strachová, která v Aare byla při SP dvakrát třetí v letech 2009 a 2015, měla na vítězství manko 1,38 sekundy.

Rodačka z Liptovského Mikuláše Vlhová senzačně vstoupila do seriálu před třemi lety v Semmeringu, kde obsadila jedenácté místo, ale pak se dva roky nedostala do druhého kola. Do letošní sezony bodovala pouze třikrát, ale růžky vystrčila už v minulém závodu v Aspenu, kde obsadila jedenácté a sedmé místo.

V Aare nestartovala suverénka dosavadního průběhu sezony Shiffrinová. Mistryně světa a olympijská vítězka ve slalomu v sobotu při zkušební jízdě před obřím slalomem upadla a poranila si koleno. Místo závodů vyrazila do USA na detailní vyšetření. Další česká slalomářka na startu Gabriela Capová při teprve druhém startu v SP nabrala v prvním kole ztrátu 6,08 sekundy a obsadila 46. místo.

Výsledky závodu SP v sjezdovém lyžování v Aare

Ženy - slalom:  1. Vlhová (SR) 1:44,26 (51,70+52,56), 2. Hansdotterová (Švéd.) -0,59 (52,32+52,53), 3. Lösethová (Nor.) -0,65 (51,98+52,93), 4. Kirchgasserová (Rak.) -1,06 (52,27+53,05), 5. Holdenerová (Švýc.) -1,22 (52,54+52,94), 6. Velez Zuzulová (SR) -1,30 (52,58+52,98), 7. Strachová (ČR) -1,38 (52,31+53,33), 8. Wikströmová (Švéd.) -2,26 (52,75+53,77),9. Noensová (Fr.) -2,31 (53,27+53,30), 10. Pietiläová-Holmnerová (Švéd.) -2,47 (52,66+54,07), ...v 1. kole 46. Capová (ČR) 57,78.

Průběžné pořadí slalomu (po 3 z 11 závodů): 1. Hansdotterová 220 b., 2. Shiffrinová (USA) 200, 3. Vlhová 160, 4. Strachová 146, 5. Velez-Zuzulová 120, 6. Lösethová 106.

Průběžné pořadí SP (po 9 z 41 závodů): 1. Vonnová (USA) 400, 2. Hansdotterová 315, 3. Shiffrinová 296, 4. Gutová (Švýc.) 278, 5. Brignoneová (It.) 220, 6. Bremová (Rak.) 217, ...15. Strachová 146.